Карильський святковий борщ «Квасок» - культурна спадщина Чернігівщини

07 ТРАВНЯ 2024, 17:09

4542

Карильський святковий борщ «Квасок» - культурна спадщина Чернігівщини

Фото ілюстративне

Карильський святковий борщ «Квасок» внесли до обласного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини. 24 квітня відбулося засідання Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини при Департаменті культури і туризму, національностей та релігій обласної державної адміністрації.

Сімейний рецепт

Про сімейний рецепт майже зі сторічною історією нам розповіла директорка комунального закладу «Публічна бібліотека» Коропської селищної ради Ірина Михайлівна Євтушенко. Тож ділимося з вами рецептом.

- Для борщу потрібно: півкіло свинини, окісту, стільки ж і цибулі, двісті грамів сушених груш, пів літри бурякового квасу, смалець, перець горошком, лавровий лист та сіль, - інгредієнти сімейного рецепту озвучила Ірина Михайлівна. - Перш за все потрібно зробити буряковий квас: два невеличкі червоні бурячки та два цукрові розрізати начетверо, помістити їх у банку та залити холодною очищеною водою. Банку зверху прикрити марлею і поставити в прохолодному місці. Квас вважається готовим, коли бульбашки, що утворяться всередині, почнуть підійматися вгору. І ось тоді можна приступати до приготування «Кваску».

Окіст обрізати, м’якоть із нього порізати на шматочки і трохи потомити на сухій пательні. З кісток зварити бульйон, взявши дві літри води, додати туди квас та сіль. Цибулю порізати півкільцями і припустити із смальцем на сковорідці, але не смажити. Сушені груші потрібно на ніч залити холодною водою. Далі у напівготовий бульйон додати груші і шматочки м’яса, варити вже до готовності.

У кінці вийняти кістки, обібрати з них м’ясо і вкинути його разом з цибулею, спеціями в бульйон. Залишається лиш довести до кипіння і можна знімати з вогню.

А ще, коли борщ приготований в печі, то смак бездоганний. Духовка, якою б вона сучасною не була, такої смачної страви не приготує. До речі, цю страву у нашій родині готують лише на Різдво. Вона вважається святковою.

Що може бути елементом нематеріальної культурної спадщини?

Виконавське мистецтво, звичаї, обряди, святкування, знання та практики, що стосуються природи та всесвіту, традиційні ремесла, традиційна кухня, народні ігри, фестивалі, народна медицина (ті елементи НКС, що не шкодять здоров’ю та життю людини), народні промисли, традиційна музика, культурні простори.

І центр народної творчості, і департамент культури Чернігівської ОДА разом з управліннями у громадах зацікавлені в тому, щоб список НКС поповнювався, та готові підказувати й допомагати.

Джерело: "Нові горизонти", авторка Ірина БОРОВСЬКА

"Час Чернігівський" писав про таке: Знаменитий телеведучий зʼїздив до українських воїнів на армійський обід

Схожі новини

Дівчаткам — до гінеколога: 5 запитань про делікатне

19 ТРАВНЯ 2024, 14:54

Ганна Липко з Коропа одужує після видалення нагноєної нирки

19 ТРАВНЯ 2024, 12:19

Мер потис руку і вручив телевізор

19 ТРАВНЯ 2024, 10:42

Вiдео

День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу: у Чернігові відкрили виставку

19 ТРАВНЯ 2024, 09:06

Ворог обстрілює всю смугу прикордоння Чернігівщини: є руйнування та поранений

19 ТРАВНЯ 2024, 08:36

Фото

Загинули на Запоріжжі та Луганщині: у громадах поховали двох бійців

19 ТРАВНЯ 2024, 05:18

Переїхали у Ніжин з Гуляйполя, подалі від обстрілів

18 ТРАВНЯ 2024, 20:52

ТОП-переглядів