Із 14 років орала волами: Тамара Савчук доглядає матір, якій минуло 90

25 СЕРПНЯ 2024, 16:49

1333

Із 14 років орала волами: Тамара Савчук доглядає матір, якій минуло 90

Із 14 років орала волами: Тамара Савчук доглядає матір, якій минуло 90. Фото ілюстративне з Shutterstock. Авторське право Dmytro Gilitukha

90-річна Ганна Плитник живе в селі Якличі на Сосниччині з донькою, Тамарою САВЧУК. Вона переїхала з Чернігова доглядати матір. Ганна Іванівна не ходить.

— Перестала років чотири тому, — каже Тамара Савчук. —  Стояти теж майже не може. Працювала в колгоспі. З 14 років орала волами. У 1976 прихворіла. Перейшла техробітницею в сільський клуб. Я чотири роки тут. Спочатку і батько був. У 2021 помер. На роботу не можу піти. То краще не в місті, а в селі. Курочку тримаю, качечку. Город є.

Доглядати Ганну Плитник допомагає Ольга ОРИЩЕНКО, соцробітниця сосницького терцентру. Однокласниця Тамари Савчук. Допомагає, що попросять. За електрику платить, за телефон. Бо донька не може все покинути і поїхати в Сосницю.

—  Послуги терцентру для Ганни Плитник безплатні, — каже Ольга Орищенко.

90 років Ганна Плитник, ювілярка, відсвяткувала вдома. Приїжджали соціальні працівники з Сосниці. Привезли подарунки. Зі слів Тамари Савчук, плед, тортик, квіти. Атмосфера була хороша. Онучка й племінниця були, сусіди.

Чоловік Тамари Савчук, Петро Савчук, теж повернувся з міста в село. У Пакуль Чернігівського району. Доглядає свою матір, Ірину Яківну.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Тамара КРАВЧЕНКО

"Час Чернігівський" писав про таке: 

* * * 

Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":

 

Схожі новини

Самотність у реальному часі: як тенденції ламають знайомства

31 ТРАВНЯ 2025, 19:52

Вiдео

Рак – найбільша загроза здоров'ю чернігівців: в області створюють систему ранньої діагностики

31 ТРАВНЯ 2025, 19:16

Заручниці російського паспорта з Чернігівщини

31 ТРАВНЯ 2025, 16:24

Представився працівником ТЦК та виманив у жінки 118 тис

31 ТРАВНЯ 2025, 14:26

В краєзнавчому музеї громади з’явились незвичайні штани

31 ТРАВНЯ 2025, 13:12

Фото

Британський санітарний автомобіль чекають у куликівській лікарні

31 ТРАВНЯ 2025, 11:55

Фото

Моторошна ранкова ДТП на Чернігівщині - у поліції розповіли подробиці

31 ТРАВНЯ 2025, 10:16

ТОП-переглядів