Ігор Зеленський став тренером з менструальної гігієни. Єдиний серед жінок

25 БЕРЕЗНЯ 2024, 18:58

12646

Фото ілюстративне

Фото ілюстративне

Ігор Зеленський, вчитель Бірківської філії Менської гімназії, став одним з 35 освітян-тренерів з гігієни менструації. І єдиним чоловіком на тренінгу (тренуючому навчанні). Замінив Ірину Терещенко, завуча з Бірківки, яка не змогла поїхати. Сказав організаторам, що  навчиться і зможе все пояснити — як дівчатам, так і хлопцям.

— Наш викладач Ігор Зеленський дійсно був учасником тренінгу, — підтвердила Тамара ФЕСЮН, директорка  Бірківської філії Менської гімназії.       

Одноденний тренінг відбувся в Чернігові. Вчителів навчали, як розказувати дітям про колись закриту тему. Причому робити це так, щоб вироблялися практичні життєві навички. Щоб було не занудно і не соромно, а пізнавально і корисно.

Для чоловіка знання про місячні були дещо новими. Спробуй хоча б розібратися з кількістю крапельок, з крильцями на прокладках, з тампонами, не кажучи вже про менструальну чашу (гнучка силіконова ємність, яку вставляє жінка у вагіну і носить від 6 до 12 годин). А чи було нове для жінок?

— Так, — сказала Валентина ЛАПА, вчителька Курінської школи на Бахмаччині. — Методичні рекомендації. Серед них навіть ігри, вікторини. Адже серйозне легше запам’ятовується через гру. Література цікава, яку дали додому. Обіцяли ще. Але фури з Європи, сказали, стоять на кордоні з Польщею. Це потрібно — знання про місячні. Адже, буває, діти не знають навіть, коли вагітність може наступити. Хоча живуть статевим життям.

— Новим було нагадування,  що під час воєнного стану з собою в сумочці варто носити запасну пару трусиків, — ділиться Світлана ПОТОЦЬКА, кандидат біологічних наук, доцент Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка, одна з організаторок заходу. — Важливим було нагадування, що під час місячних треба гігієна за будь-яких обставин. Нема води — користуватися серветками. Але вони повинні бути не ароматизовані. Коли міняєш прокладку,  обов’язково перед цим і після цього помити руки. Нема, знову ж таки води — замінити її дезрозчином для рук.

Важливим було пояснення, що виділення бувають різної інтенсивності. Залежно від цього треба підбирати прокладки, орієнтуючись на їхнє маркування (кількість крапель). Що використані не можна кидати в унітаз. Що знати про особливість стану під час місячних треба не тільки дівчатам, а й хлопцям. Місячні — це нормально. Це біологічний процес. Він дає жінкам можливість народити.

— Головне — говорити дітям правду, — наголошує Світлана Потоцька. — На жаль, батьки не завжди розмовляють з ними про це. Тож дівчата за порадами звертаються до вчителів.

З Бахмацької громади на тренінг їздили, крім Валентини Лапи, Олена Цепух, вчителька Бахмацької школи №5, Оксана Трикоз, директорка Бахмацької школи №4, Ірина Мартиненко, вчителька Бахмацького ліцею №1. З Бобровицької громади було троє. Були з Менської, Куликівської, Ніжинської та Чернігівської громад.

Учасники тренінгу отримали сертифікати тренерів з менструальної гігієни. І подарунки.

— Мені дісталося дві упаковки прокладок і рушничок махровий,  — говорить Валентина Лапа. — Сказали, це нам особисто. На самому тренінгу пропонували чай-каву, печиво. Водичка  була. Після  заняття ми поїли в кафе. Безплатно. І поїхали додому. О дев’ятій  вечора прибули. Приємно, що Бахмацька міська рада дала машину. Організатори навчання оплатили пальне — на дорогу грошей ми не витрачали. А від Бахмача до Чернігова 400 гривень в один бік. Або через Кіпті треба їхати, або через Короп, бо біля Сосниці міст через Десну закритий.

Подарунки учасникам, за винятком тренінгового пакету (навчальної літератури), відрізнялися. Давали також мило, шампуні.

Організатором заходу була громадська організація «Жінки  і діти України — наше майбутнє». Тренінг відбувся на базі Національного університету «Чернігівський коле­гіум» імені Т.Г.Шевченка.

На кожну громаду, вибрану для тренінгу, ЮНІСЕФ (дитячий фонд ООН) виділив допомогу — набори для гігієни менструації, ті самі, які їдуть через кордон. Їх має отримати кожен заклад освіти, від якого були учасники. Громади для навчання вибирав безпосередньо ЮНІСЕФ.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Тамара КРАВЧЕНКО

"Час Чернігівський" писав про таке: Жителька Крут відкрила бʼюті-салон у рідному селі, а тренерка з плавання з Чернігова - власну справу

Схожі новини

Вiдео

Прокурори змінюються, а справа не рухається: деталі скандального суду в Чернігові

14 ГРУДНЯ 2024, 17:40

Бабуся доглянула всіх сусідів на кутку та узяла під опіку п’ятьох онуків

14 ГРУДНЯ 2024, 14:57

Вiдео

Як правильно відзначити різдвяно-новорічні свята під час війни: що радить церква та психологи

14 ГРУДНЯ 2024, 13:27

На Чернігівщині невідомі підпалили кабінет чиновниці

14 ГРУДНЯ 2024, 12:30

Під вогнем 4 громади: ситуація на прикордонні Чернігівщини на добу

14 ГРУДНЯ 2024, 10:22

19-річний водій збив 61-річного пішохода в Ніжині: чоловік загинув

14 ГРУДНЯ 2024, 09:12

У сільській гімназії здали в експлуатацію шкільне укриття

14 ГРУДНЯ 2024, 08:18

ТОП-переглядів