В теплиці тепло і волого. Все як люблять огірки. Володимир Дрига з Городні збирає перший врожай.
Володимир почав будівництво теплиці у вересні минулого року. Робив все самотужки. Матеріал для каркасу вже мав. Купував плівку. Так дешевше. Не зупинився навіть тоді, коли були проблеми з відключенням електроенергії через ворожі обстріли.
"Дуже велике хвилювння було. Світло почали відключать. Не знав чи буде. Хвилювався. Стало легше. Рішив начать", - згадує Володимир Дрига, підприємець з Городні.
Чоловік каже, що розумів усі ризики, але вирішив втілити свою давню мрію. На початку 90-х мав справу з тепличним господарством.
"Це була мрія 30 років. Вирішив попробувати, шо получиться.Почали в перших числах вересня робити теплицю. За 4 місяці зробили. Запустилися 1 березня. Перший врожай зібрали вчора, тільки почалося, поки задоволені, надіємося, що получиться", - каже Володимир.
Городнянець зараз у теплиці вирощує 700 кущів огірків. Придбав насіння двох найпопулярніших тепличних голандських сортів. Доглядати за теплицею допомагають місцеві. Теплиця невелика – близко 4 соток , тож роботи не дуже багато. Володимир не використовує хімії. Все органічне. Чим і пишається.
"Підтримується вологість і тепловий режим, отаплюється, коли холодно. Сам робив і воду, підігрів води і грунта. Все сам, старі знання. Нового трохи добавив", - ділиться підприємець.
Володимир не приховує, що є проблема зі збутом. Про його господарство поки мало хто знає. Намагається заявити про себе через соцмережі. Вірить, що попри війну у нього все вийде. Чого бажає й іншим, хто у непростий для кархїни час не сидить склавши руки.
"Час Чернігівський" писав про бізнес:
- Модульні будинки уміють споруджувати в Городні. Але багато планів порушила війна
- Хто такі арбористи? Двоє чоловіків із Мени мають незвичайний бізнес
- Заклади громадського харчування: як живе бізнес у Чернігові
* * *
Проєкт реалізується за підтримки IREX та Посольства США в Україні. Зміст публікацій є одноосібною відповідальністю "Час Чернігівський" та "Сусіди.Сity" і не обов’язково відображає погляди грантодавця