Фейки про недавні події в одному з храмів Чернігівщини

07 БЕРЕЗНЯ 2024, 12:48

1846

Свято-Вознесенький храм у Корюківці

Свято-Вознесенький храм у Корюківці

Нещодавно в Корюківці сталася важлива духовна подія. Після низки судів завершилася процедура переходу місцевої релігійної громади від Української православної церкви (УПЦ) до Православної церкви України (ПЦУ).

Тимчасовий виконувач обов’язків настоятеля центрального Свято-Вознесенського храму протоієрей Володимир Шемендюк увечері 16 лютого зайшов до будівлі церкви з групою парафіян. До цього він не міг цього зробити, на заваді був колишній настоятель протоієрей Олександр Дем’яненко.

Ця новина викликала жваве обговорення у соцмережах, народивши купу фейків, які маніпулювали свідомістю містян, вносили плутанину, перекручували факти. Людям розповідали, що прихильники Шемендюка виламали двері. Інші стверджували, що вони вдерлися з боку олтаря, пошкодивши храм.

Спростовуємо найбільш резонансні неправдиві висловлювання і стверджування.

Фейк №1: У корюківську церкву 16 лютого 2024 року незаконно вдерлися люди

Це неправда, до церкви ніхто не вдирався і дверей не ламав. 16 лютого до центрального Свято-Вознесеньського храму в Корюківці на законних підставах увійшов протоієрей Володимир Шемендюк. Півтора року отець Володимир був настоятелем корюківського храму за сумісництвом, бо основний його прихід у Мені.

Усі дванадцять місяців отець Володимир не міг служити в храмі, бо тривала судова тяганина, яку розпочав колишній настоятель протоієрей Олександр Дем’яненко. І лише 16 лютого остання крапка в цьому була поставлена.

Володимир Шемендюк

Володимир Шемендюк

У Корюківському відділенні поліції повідомили, що 16 лютого 2024 року о 20:20 на лінію «102» зателефонували особи, котрі не назвалися, і попросили прислати наряд поліції до центрального Свято-Вознесенського храму.

Вони пояснили, що планують увійти в будівлю церкви, мають на це належні документи, проте хочуть це зробити в присутності працівників правоохоронних органів. Поліцейські негайно прибули на місце, там стояла група людей. Володимир Шемендюк показав рішення суду, яке зобов’язувало Олександра Дем’яненка не перешкоджати йому користуватися будівлею храму.

Присутні разом із правоохоронцями підійшли до дверей, вони були зачинені, але не замкнені. Тому всі безперешкодно увійшли до приміщення, склали опис речей, які там знаходилися. Після цього люди, котрі прийшли із Володимиром Шемендюком, замінили замок на дверях.

Фейк №2: Олександр Дем'яненко й надалі очолюватиме в Корюківці релігійну громаду

Це неправдива інформація. Олександр Дем’яненко уже не очолює релігійну громаду в Корюківці. За даними з відкритих джерел, станом на початок березня 2024 року, Дем’яненко Олександр Леонідович не є керівником, засновником, підписантом, бенефіціаром жодної юридичної особи, зокрема, релігійної організації. Проте він, як і кожен громадянин, має право сам і разом з іншими жителями молитися Всевишньому.

Олександр Дем'яненко

Олександр Дем'яненко

Фейк №3: У менського священника Володимира Шемендюка «віджали» храм

Це приклад маніпуляції свідомістю людей з допомогою чутливої для багатьох інформації. Адже дійсно отця Володимира звільнили, а іншого священника призначили. Проте відбулося все у законний спосіб.

У неділю, 25 лютого, служба у Свято-Вознесенькому храмі в Корюківці відбувалася за участю секретаря Чернігівської єпархії ПЦУ протоієрея отця Романа Кіника, який є настоятелем Чернігівського кафедрального собору Святої Катерини, а також протоієреїв — отця Володимира Шемендюка та Максима Покидька. По її закінченні отець Роман зачитав укази владики Антонія.

Першим указом владика Антоній звільнив від виконання обов’язків настоятеля Свято-Вознесенського храму в Корюківці (за сумісництвом) отця Володимира. А другим — призначив постійним настоятелем отця Максима.

Максим Покидько

Максим Покидько

Отець Роман від імені владики Антонія подякував отцю Володимиру за його працю, яка тривала півтора року, та вручив благословенну грамоту. А новий настоятель храму 43-річний отець Максим Покидько поспілкувався з парафіянами та відповів на їхні запитання.

Священник розповів, що має дружину й трьох дітей. Його родина мешкає у Семенівці вже п’ятнадцять років. Але під час війни цей населений пункт піддається частим ворожим обстрілам. Саме через реальну небезпеку для життя й здоров’я він вирішив виїхати з Семенівки та звернувся до Чернігівської єпархії з проханням надати йому інше місце для служби. Його прохання в Чернігівській єпархії ПЦУ задовольнили, надавши місце служби в Корюківці.

Авторка: Ірина Гайова, "Сусіди.City"

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Начальник сервісного центру, підозрюваний в хабарництві, вийшов під заставу мільйон гривень

27 КВІТНЯ 2024, 20:38

Інтерв’ю

«У думках нас уже відспівали», - дзюдоїстка Єлизавета Шевченко про перебування в полоні

27 КВІТНЯ 2024, 19:14

Сніжана, він же Віталій, видурив у людей півтора мільйона гривень

27 КВІТНЯ 2024, 17:35

Мав бронь, але пішов добровольцем: петиція щодо присвоєння звання Героя (посмертно)

27 КВІТНЯ 2024, 15:27

У Бахмацький райсуд призначили нового суддю. Ще 2 суди Чернігівщини хочуть підсилити 6 служителями Феміди

27 КВІТНЯ 2024, 14:44

«Посилка із Сирії» обійшлася у обійшлася в 175 тис грн

27 КВІТНЯ 2024, 13:17

На Чернігівщині 26 квітня поховали загиблого на Донеччині бійця

27 КВІТНЯ 2024, 11:04

ТОП-переглядів