Ервін Міден: на екскурсіях розповідає туристам історію, а у власному інстаграмі постить котиків

20 ЛЮТОГО 2022, 08:58

2979

Ервін Міден: на екскурсіях розповідає туристам історію, а у власному інстаграмі постить котиків

Ервін Міден

Мільйони переглядів, статус «легендарного» екскурсовода, до нього на екскурсію стають у чергу, і це все про Ервіна Мідена, науковця та популяризатора історичної науки.

Завдяки киянину та піарнику Євгену Хурсіну, позаторік відео з екскурсією від Мідена стало мега вірусним - за кілька днів його переглянули майже мільйон глядачів. Розповідь про історичні реалії Чернігова у гумористичній формі і 2 роки потому у топі - 2,3 млн переглядів і тисячі коментарів.

Ервін Міден - нині один з найвідоміших чернігівців - не політиків і не артистів у соцмережах. Лише на його екскурсоводську сторінку у фейсбуці підписані понад 33 тис людей. А от у власних сторінках екскурсовод не надто комунікабельний, у нього в підписці небагато користувачів. В інстаграмі заледве 500 підписників і превалюють фото котиків, мальовничих краєвидів, ще й свій акаунт Ервін веде… англійською.

Чим прославився харизматичний чернігівець ? Має свій власний унікальний стиль розповіді, подає академічні факти у простій й доступній, гумористичній формі.

По суті, Міден перетворився на один з локальних брендів Чернігова. Відео із науковцем у фб набирають подекуди і сотні тисяч чи навіть мільйон переглядів.

Торік у серпні він розповів у відео проєкту “Північна брама” про Георгіївську церкву у Седневі - відео отримало понад тисячу репостів і має 110 тис переглядів.

Якщо залишити за скобками його роботу, в реальному житті - Міден університетський викладач. Науковець. Ходив до 3-ї школи, одружений з 2018. Дружина Анна - найперший помічник.

Критично мало спить, про що теж не раз розповідав в інтерв‘ю.

Ервін екскурсії почав водити з 5 років, це було більше пародією на них. Але оскільки родина жила у Седневі, біля Георгіївської церкви (там, де знімали фільм «Вій») і до реставрації було дуже тяжко туди добратися та знайти ту маленьку стежинку.

«Якщо туристи не знаходили дороги і бачили дітей, то завжди питали, як дійти, тоді я казав: «Ідіть за мною» – і вів гостей через свій город. А поки вів, то намагався розповісти їм історії, які мені розказувала мати. І мені сподобалося, що люди приємно реагують. Одного разу до нас завітала знімальна група телеканалу «Інтер». Відзняла сюжет і підписала мене маленьким екскурсоводом. І я сказав – це моє», розповів в одному з інтерв‘ю Міден.

Історія у нього в крові, бо саме істориком за фахом, краєзнавцем Седнева була його мати.

Тато - йог, живе в Німеччині. А ще фермер, який займається землею. Його німецька родина дуже велика, вона дружня і допомагає в усьому. У батька Ервіна є мрія, аби він здобув другу вищу освіту саме в Німеччині.

Те саме Відео з якого почалася слава чернігівця - нині має 2,3 млн переглядів.

Схожі новини

В овочево-ягідних рядах Чернігівщини падають ціни. Почім суниця, кабачки й молода капуста

15 ЧЕРВНЯ 2024, 10:21

Бізнесмен живе з колишньою дружиною депутата: подробиці стрілянини у Прилуках

15 ЧЕРВНЯ 2024, 08:50

Обстрілів за тиждень поменшало: ситуація на прикордонні Чернігівщини

15 ЧЕРВНЯ 2024, 08:13

У Чернігові поховали 25-річного загиблого на війні бійця

14 ЧЕРВНЯ 2024, 18:46

«Кину матюкатися у фейсбуці» - як волонтер з Чернігівщини привертає увагу до зборів на ЗСУ

14 ЧЕРВНЯ 2024, 18:14

У Чернігівській області зʼявилися 14 нових магазинів. Які та де

14 ЧЕРВНЯ 2024, 17:12

Неврологічне відділення в Корюківці розширилося, але черги на лікування не зникли. Хворі їдуть з усіх сусідніх громад

14 ЧЕРВНЯ 2024, 16:31

ТОП-переглядів