Енергетики з Чернігівщини врятували маму-лелеку та її лелеченят

08 ТРАВНЯ 2024, 15:14

3184

Енергетики з Чернігівщини врятували маму-лелеку та її лелеченят

Енергетики з Чернігівщини врятували маму-лелеку та її лелеченят

Щоправда, майбутніх. Себто, гніздо з яйцями. 

Рятувальна операція відбулася на початку травня в Тиниці у Бахмацькій громаді. Місцева влада, енергетики, рятувальники та зоозахисники поєднали свої зусилля, щоб врятувати фауну.

– Неподалік від нашого двору крайня опора лінії електропередачі. На ній – лелече гніздо і щороку в ньому оселяється лелеча сім’я. Цей рік винятком не став, – розповідає місцевий житель Іван Марченко. – Однак 2 травня, разом із донькою Аллою, знайшли під цією опорою мертвого лелеку.

Почали спостерігати за гніздом, де лелечиха вже висиджувала пташенят, та другий лелека не прилітав. Очевидно, що мертвий птах і був її парою, повідомили на сторінці «Чернігівобленерго».

Енергетики з Чернігівщини врятували маму-лелеку та її лелеченят

Родині Марченків стало жаль маму-лелеку. Навряд чи птаха змогла б покинути яйця, а тому, скоріше за все, і сама невдовзі пропала б від голоду, і пташенят висидіти не встигла б. 

Тож почали пташку підгодовувати рибою салакою. Для цього пан Іван змайстрував спеціальне пристосування з палок та алюмінієвого дротика. Алла ж зайнялася пошуком зоозахисників, які змогли б допомогти лелеці. Відгукнулася на її прохання знаменита Служба порятунку тварин, що в Києві.

– Вона сконтактувала нас з орнітологами, а ось вони уже розповіли: для того, щоб врятувати лелеку, потрібно найперше забрати з гнізда яйця. Тоді лелека зможе подбати про себе, а наступного року утворити нову пару. За можливості ж, можна і пташенят виходити – за допомогою спеціального інкубатора, – переповідає Алла.

Жінка звернулася по допомогу до старостату, староста Тиниці Наталія Риженко – до голови Бахмацької ТГ Павла Шимка, а він, у свою чергу, активізував роботу всіх потрібних служб. 

6 травня оперативно-виїзна бригада Бахмацького РЕМ приїхала, щоб відключити лінію електропередачі, на опорі якої оселилася лелеча сім’я, а рятувальники пожежно-рятувальної частини Бахмача за допомогою вишки піднялися до гнізда і дістали звідти 4 яйця.

Енергетики з Чернігівщини врятували маму-лелеку та її лелеченят

Енергетики з Чернігівщини врятували маму-лелеку та її лелеченят

Енергетики з Чернігівщини врятували маму-лелеку та її лелеченят

Спочатку їх тримали у місцевому інкубаторі, згодом передали зооволонтерам. 

– Столичні зооволонтери забрали їх, помістивши у спеціальний контейнер. Обіцяли надіслати фото лелеченят, коли вони з’являться, – каже Іван Марченко. – Чекатимемо!

Джерело: Chernihiv Oblenergo

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Вiдео

У Чернігові буде нова скульптура? Реакція містян неоднозначна

13 ЧЕРВНЯ 2025, 18:40

Спецтема

До укриття добігти не встигли. Маленький Мишко спав

13 ЧЕРВНЯ 2025, 17:38

«Намагався бути при тямі. Сам виліз з трактора, викликав «швидку»: чоловік їхав полем, коли по ньому прилетіло

13 ЧЕРВНЯ 2025, 17:29

Чернігівка працювала продавчинею і швачкою - зараз навчається на електрогазозварницю

13 ЧЕРВНЯ 2025, 16:58

Вже не Брижинська: як вийшла заміж найстарша донька очільника МВА?

13 ЧЕРВНЯ 2025, 15:56

Фото

У громаді в місцевій школі показали сучасне укриття, яке зробили за сприяння першої леді

13 ЧЕРВНЯ 2025, 15:32

У Сеймі знову гине риба і знижується рівень кисню: що відомо?

13 ЧЕРВНЯ 2025, 13:40

ТОП-переглядів