Експерти радять встановлювати автономні системи для освітлення для пішохідних переходів

17 ЛИСТОПАДА 2022, 17:55

3395

На Чернігівщині і, зокрема в обласному центрі, зросла кількість ДТП та постраждалих. Головні причини – погана видімість через вимушене вимкнення вуличного освітлення та недотримання правил дорожнього руху, як пішоходами, так і водіями.

"Є ріст дтп. Підгрунтя цьго - вимвкнення світла. Докладаємо зусиль для зменшення аварійності,збереження життя людей", - каже
Микола Прищепа, начальник патрульної поліції Чернігівської області.

У 2019 році в області почала діяти державна програма з безпеки дорожнього руху. Було встановлено десятки автономних систем освітлення пішохідих переходів зі світлофорами на базі сонячних панелей. Ця практика продемонструвала свою ефективність, особливо там, де не було можливості під’єднатися до електричних мереж. Актуальною вона залишається зараз, коли країна отримала серйозний виклик, пов'язаний з ворожими ракетними ударами.

"По всій Україні почали у 2019 році почали підсвічувати переходи на державних трасах. У нас почали з 2019 року, у 2020-2021 роках програма була продовжена і останні роки усі проекти ремонтів включали такі технічні рішення з облаштування переходів підвищеної видимості", - каже Аліна Левочко, речниця Служби автомобільних доріг.

Встановлення сонячних панелей для освітлення, зокрема, пішохідних переходів у містах та селах – чудовий вихід із кризової ситуації, що склалася, переконаний науковець Сергій Степенко з «Чернігівської політехніки».  Для цього достатньо невеликих сонячних модулів. Вони зможуть виробити достатню кількість енергії аби дати світло. Та й взагалі альтернативна енергетика зараз відіграє важливу роль для підтримки енергосистеми країни.  

"Якщо мета - підсвітка пішохідних переходів, то там не потрібно великої потужності. Достаньо 100Вт, треба обов’язково акумулятор. Світлодіодне освітлення багато не споживає. Якщо буде акумулятор, який витримує погодні умови і потужність, цього вистачатиме для роботи у нічний час. Це питання безпеик і життя людей", - каже Сергій Степенко доцент кафедри електричної інженерії «Чернігівської політехніки».

"Час Чернігівський" повідомляв, що з пропозицією Нацполіції спільним рішенням Ради оборони області було доручено місцевому самоврядуванню розглянути можливість обладнати пішохідні переходи та місця підвищеної аварійності саме автономним освітленням від сонячних панелей

Також ми знімали сюжети про аварії та безпеку на дорогах:

Схожі новини

Допомога підрозділу, який воює на найгарячішому напрямку

27 ЛЮТОГО 2024, 22:09

Помер після поранення у бою: у громаді на Чернігівщині попрощались із бійцем ЗСУ

27 ЛЮТОГО 2024, 20:34

Інтерв’ю

На Чернігівщині волонтери при храмі роблять грілки для військових … із тирси

27 ЛЮТОГО 2024, 19:33

Вiдео

На Чернігівщині діють центри захисту від домашнього насильства: як це працює?

27 ЛЮТОГО 2024, 18:31

Фото

Культове американське видання The NewYorker зняло документалку про чернігівську тіктокерку

27 ЛЮТОГО 2024, 17:20

Попався вдруге: на хабарі затримали високопосадовця із Чернігова

27 ЛЮТОГО 2024, 16:56

На Чернігівщині значно поменшало вагітних. Чому?

27 ЛЮТОГО 2024, 16:21

ТОП-переглядів