Екологи з’ясовують обставини мору риби у Стрижні

29 СЕРПНЯ 2022, 10:37

1259

Екологи з’ясовують обставини мору риби у Стрижні

Мертва риба у Стрижні

Основна з причин - зниження рівню кисню учетверо від норми, інформують в Держекоінспекції у Чернігівській області.

Чернігівські екологи здійснили гідрохімічні аналізи. За словами начальника Державної екологічної інспекції в області Сергія Жука зниження вмісту розчиненого у воді кисню в річці Стрижень почалося ще наприкінці червня, а станом на 20-22 серпня вміст кисню знизився до критичного рівня менше 1 мг/дм3 при нормованому показнику 4 мг/дм3, що й спричинило масовий замор риби.

Основними причинами різкого зниження вмісту розчиненого у воді кисню є:

  • високий температурний режим навколишнього середовища,
  • антропогенне навантаження скидами значної кількості зливових неочищених зворотних вод з території міста та територій промислових підприємств, за відсутності будь якого їх попереднього очищення,
  • весняне водопілля, через яке у водному об’єкті опинилася велика кількість риби, яка віднерестилась і відповідно збільшилася її кількість.

Про свої висновки у Держекоінспекції повідомили 25 серпня під час засідання штабу з координації роботи щодо протидії екологічним загрозам та порушення вимог природоохоронного законодавства на території області.

За результатами засідання фахівці визначили першочергові заходи щодо ліквідації наслідків:

  • збір та утилізація загиблої риби,
  • ліквідація захаращень для забезпечення постійного протоку води,

Також є рекомендації від штабу та екологів і для Чернігівської міської ради:

  • забезпечити здійснення заходів щодо раціонального використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів, що регламентовано статтею 10 Водного Кодексу України.
  • відповідно до технологічного регламенту відрегулювати експлуатацію гідротехнічних споруд, що відносяться до річки Стрижень, для забезпечення протоку та покращення гідрохімічного стану водного об’єкта, та проводити щоденне спостереження за результатами здійснених заходів. 

Щоб на майбутнє подібна ситуація не повторилася, необхідно забезпечити будівництво локальних очисних споруд на зливовипусках у річку Стрижень, особливо «Чорторіївський рівчак», через який відбувається найбільше антропогенне навантаження на водойму, радять у Держекоінспекції.

У зв’язку з масовим замором риби, який зафіксовано наприкінці минулого тижня у річці Стрижень, що протікає через місто Чернігів, 25 серпня 2022 року під головуванням заступника начальника Чернігівської ОВА Дмитра Іванова відбулося засідання штабу з координації роботи щодо протидії екологічним загрозам та порушення вимог природоохоронного законодавства на території області.

Під час засідання начальник Державної екологічної інспекції у Чернігівській області Сергій Жук доповів про результати гідрохімічних аналізів, при чому наголосив, що зниження вмісту розчиненого у воді кисню  в річці Стрижень почалося ще наприкінці червня, а станом на 20-22 серпня вміст кисню знизився до критичного рівня менше 1 мг/дм3 при нормованому показнику 4 мг/дм3, що й спричинило масовий замор риби.

"Час Чернігівський" розповідав, що лишають чернігівці після "відпочинку" у Ялівщині: Приходять з піцами, пляшками і не прибирають: в Ялівщині зібрали «врожай» покинутого непотребу

Схожі новини

На Чернігівщині поховали загиблого на фронті командира штурмового відділення

26 ЛЮТОГО 2024, 23:01

Паводок на Чернігівщині сильнішатиме: чому взимку багато води?

26 ЛЮТОГО 2024, 20:40

У громаді на Чернігівщині прощатимуться із бійцем ЗСУ: жалоба триватиме 3 дні

26 ЛЮТОГО 2024, 18:54

Вiдео

В дітей треба вкладати душу і серце: чернігівські легкоатлети досягли успіхів на всеукраїнських змаганнях

26 ЛЮТОГО 2024, 18:26

Фото

Ліва рука залишилася під Бахмутом: "Художник" про життя після ампутації

26 ЛЮТОГО 2024, 17:02

Фото

У Чернігівській ОВА домовляються про партнерство із регіоном у Великій Британії

26 ЛЮТОГО 2024, 15:52

Фото

Понад 2 кг наркотиків та арсенал зброї: злочинців затримали на Чернігівщині

26 ЛЮТОГО 2024, 14:50

ТОП-переглядів