Таке ноу-хау встановлять у Сосниці й у Мені, інформують сторінки громад у соцмережах.
Зокрема, мова йде про те, що у Сосниці виграли грантовий конкурс на встановлення сонячної електростанції. Фінансує проєкт відоме німецьке товариство GIZ Ukraine.
В конкурсі брали участь багато громад України, але тільки 14 з них стали переможцями.
Договір про встановлення сонячної електростанції підписали у березні. Це тристоронній документ між Сосницькою селищною радою, Сосницьким КЖУ та фондом RePower Ukraine.
«Сонячну електростанцію плануємо встановити на водозаборі, вона живитиме насоси підйому води, які качають воду зі свердловин», — каже Андрій Ткач, секретар Сосницької селищної ради.
Сонячна електростанція дасть можливість зменшити споживання електроенергії з мережі, тим самим зменшить собівартість води.
«Продовжуємо виконувати важливий розділ стратегії розвитку громади про перехід на відновлювальні джерела енергії», - йдеться на сторінці селищної ради.
При цьому місцеві жителі очікують на… зниження тарифів.
Ніна Дусь:
- Якщо у нас все робиться для покращення життя людей то логічно очікувати зниження тарифів на водопостачання. ПОЖИВЕМ ПОБАЧИМ.
Людмила Боковенко:
- Знизиться собівартість
Також сонячну електростанцію отримає і лікарня у Мені. Цей проєкт також реалізується за підтримки німецького уряду та GIZ Ukraine.
БФ RePower Ukraine виступить імплементаційним партнером цього проєту.
Відповідні документи було підписано представниками фонду з місцевою владою (в особі секретаря міськради Юрія Стальниченка) та керівництвом Менської міської лікарні.
«Наш пріоритет незмінний - лікарні та інші муніципальні установи критичної інфраструктури на звільнених та постраждалих територіях мають бути забезпеченими власними джерелами чистої електроенергії», - коментує RePower Ukraine.
Орієнтовно фінансування будівництва СЕС у Менській міській лікарні з боку GIZ становитиме близько 50 тисяч євро, співфінансування з боку Менської міської ради близько 250 тисяч гривень.
"Час Чернігівський" писав про таке: