Дві бабусі з Чернігова живуть у курнику, але спільними зусиллями їм зводять житло

Вер 19, 13:17

4768

Віра та Парасковія – рідні сестри. Їх вчасно вивезли з під обстрілів у березні військові з мікрорайону Бобровиця у Чернігові, який підло руйнували рашисти.

Вже майже півроку жінки живуть у курнику біля розбитого загарбниками будинку. На його місці зараз руїни, але їхати звідси бабці не хочуть, бо прожили тут майже півстоліття.

"Спасибі, сусід двері зробив. Волонтери вікно поставили так живемо. Дали обігрівач, не включаємо, бо ще задихнемося. Спимо у валенцях і не роздягаючись. У війну одягнені і зараз", - каже Парасковія мешканка мікрорайону Бобровиця.

Їжу готують жінки на вулиці прямо на вогнищі. Кажуть, харчі є.

"Ось тут ми варимо. Оце бачите яке. Каструлі повикидаємо як перейдемо туди", - каже Віра, мешканка мікрорайону Бобровиця.

Бабусі вже не сподіваються на відновлення будинку. Мріють хоча б про тимчасове житло.

Зустріч з волонтерами організації «Бо можемо» стала доленосною. На місці напівзруйнованого сараю вони нині зводять невеликий будиночок. Обіцяють встигнути до зими.  

"Бачите умови. Вони не зможуть пережити зиму в таких умовах, тому зібралися разом, щоб відбудувати тимчасове житло. Звели стіни. Наводимо дах, штукатуримо пізніше фасадні роботи", - розповів Сергій, волонтер.

"Багато роботи, думаємо, до зими встигнемо, бо бабусям десь треба зимувати. Вони тут трошки мерзнуть трошки", - каже Віктор волонтер.

"Стіну зробили з цього і того боку. Роблять кришу мені, і баба буде жить. Грубу будемо топити, і, казали, дров привезуть і все", - каже Віра.

До будівництва долучилися благодійники, обласна військова адміністрація, чернігівці, які мають бажання допомогти будматеріалами. Нині є потреба в утеплювачі та будівельних сумішах для підлоги.

"Час Чернігівський" знімав сюжет, як до вчительки з Чернігова прийшли її учні розбирати завали розбомбленого будинку.

Схожі новини

Замість підстанцій та котельні хотіли багатоповерхівку і ТРЦ: Чернігівська міська рада порушила Регламент, бо зайшла мова про землю

Жов 04, 23:58

Пряма мова

Православні свята: день пам’яті св. князя Михайла та боярина його Федора

Жов 03, 20:39

Крокодил у придеснянських озерах: продовження історії

Жов 03, 18:17

Владислав Ситник із Менської громади возить військових на броньованому «Хаммері»

Жов 03, 15:33

У Коропській громаді – новий сімейний лікар-ендокринолог із Запоріжжя

Жов 03, 13:54

Продав трактор, щоб купити сину... баян! За 5 тисяч доларів

Жов 03, 12:35

У Менській громаді працює нова система оповіщення

Жов 03, 11:50

ТОП-переглядів