Друга річниця визволення: у Чернігові вшанували полеглих героїв

03 КВІТНЯ 2024, 10:15

725

Друга річниця визволення: у Чернігові вшанували полеглих героїв

Другого квітня у Чернігові на меморіальному комплексі в «Ялівщині» та кладовищі «Яцево» вшановували пам’ять полеглих захисників міста та області.

"Сьогодні друга річниця як Чернігівщина єдиним поривом - Збройні сили, Сили оборони, цивільні особи, - вигнали росіян з нашої землі. Сьогодні ми вшановуємо пам’ять всіх цивільних осіб, які загинули, всіх оборонців, які поклали своє життя на вівтар незалежності української держави. Дуже болюче місце і захід, бо ми щодня платимо непомірну ціну за свободу і незалежність нашої держави", - сказав Іван ВАЩЕНКО, ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОВА.

 Іван ВАЩЕНКО, ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОВА

 Іван ВАЩЕНКО

Захід, приурочений до звільнення Чернігівщини від російських окупантів, ініціювала громадська організація «Сяйво Сіверщини». Проводили його на кладовищі не просто так.

"Саме на кладовищі, щоб наші люди побачили, скільки є полеглих героїв, які не пошкодували свого життя і з першого дня, не навчені, без бронежилетів і касок пішли захищати Чернігів", - каже Ірина БЕРЕЗИНЕЦЬ, ГОЛОВА ГО «СЯЙВО СІВЕРЩИНИ».

Ірина БЕРЕЗИНЕЦЬ, ГОЛОВА ГО «СЯЙВО СІВЕРЩИНИ»

Ірина БЕРЕЗИНЕЦЬ

Присутні ділились спогадами про буремні дні боїв у лютому-березні 2022 року, згадували полеглих побратимів.

"Багато років нас привчали до того, що українці – це свинопаси, гречкосії. Насправді вони виявились воїнами. Говорячи про всіх, я пригадую свого побратима, Вадима Черненка, 25-річний хлопець. Майже першим прибіг у військомат, взяв до рук зброю, був на перших лініях оброни Чернігова, першим поїхав на Донбас і першим із нашого підрозділу загинув", - пригадує Станіслав ТАВЛУЙ, УЧАСНИК ОБОРОНИ ЧЕРНІГОВА.

Станіслав ТАВЛУЙ, УЧАСНИК ОБОРОНИ ЧЕРНІГОВА

Станіслав ТАВЛУЙ

У декого з присутніх діти, друзі, родичі полягли на війні ще до 2022 року. Людмила Житнікова, мати загиблого бійця, наголошує: для неї війна йде вже десять років.

"В цьому році, якщо рахувати з 2014 по 2024 – рівно 10 років, як іде війна. Так, її спочатку називали АТО, потім ООС. Але для нас, родин загиблих воїнів, із самого початку була російсько-українська війна", - виступила Людмила ЖИТНІКОВА, МАТИ ЗАГИБЛОГО.

Людмила ЖИТНІКОВА, МАТИ ЗАГИБЛОГО

Людмила ЖИТНІКОВА

Заупокійну літію за загиблими відслужили священники ПЦУ.

Друга річниця визволення: у Чернігові вшанували полеглих героїв

Друга річниця визволення: у Чернігові вшанували полеглих героїв

Нагадаємо: під час Битви за Чернігів, яка тривала з 24 лютого до 2 квітня 2022 року, загинули близько 700 військових та цивільних українців.

"Час Чернігівський" писав про таке: Білорус В‘ячеслав Грановський розповів, як разом з побратимами брали участь у визволенні Чернігівщини

Схожі новини

Вiдео

У Чернігові у місцевому парку висадили берези

23 КВІТНЯ 2024, 21:19

Поранений під час оборони Чернігова: таз і ноги 48-річного чоловіка нечутливі

23 КВІТНЯ 2024, 20:14

Вiдео

Пільгові кредити для селян Чернігівщини у 2024 році: хто може скористатися

23 КВІТНЯ 2024, 18:09

Vodafone інвестує в громаду Чернігівщини: у віддалених селах ловитиме 4G

23 КВІТНЯ 2024, 17:24

У Чернігові прощались із 25-річним бійцем

23 КВІТНЯ 2024, 16:47

Фото

Підрядник розказав, як просувається будівництво моста поблизу Шестовиці

23 КВІТНЯ 2024, 16:31

Нові правила мобілізації: як каратимуть ухилянтів на Чернігівщині

23 КВІТНЯ 2024, 15:17

ТОП-переглядів