У листопаді 2023 організація “Go Camp” спільно з “Voice of America Learning English” організували письменницький конкурс для українських вчителів “Teach Us About Ukraine”.
Його мета — розповісти про Україну для якнайбільшої іноземної аудиторії. Щоб узяти участь у конкурсі, необхідно було написати публіцистичний матеріал англійською мовою, у якому розповісти про улюблене місце, місто або важливі історичні події.
За результатами конкурсу, які були оголошені на початку лютого, вчителька англійської мови Ніжинської гімназії №3 Шилова Людмила Олександрівна стала однією з переможців. Її робота була присвячена ніжинському огірку - символу міста, і це вразило експертів "Voice of America", - інформує Ніжинський муніципалітет.
Шилова Людмила
Результатом цієї перемоги стало публікування тексту та детального плану уроку, розробленого разом з авторкою, на сайті VOA Learning English. Це величезний крок, який дозволить мільйонам людей по всьому світу, які вивчають англійську, поглибити свої знання про Україну та наше місто Ніжин!
Користувачі з Ніжина із задоволенням коментують новину.
Ніжинська гімназія #3:
- Вітання креативній педагогині, творчих задумів і злетів!
Віра Федюрко:
- Людмилочко, вітаю тебе! Дуже приємно, що наша культура популяризуються у світі! 💙💛
Олена Гармаш:
- Щирі вітання креативній колежанці, пишаємося Вами, Людмило Олександрівно!
Світлана Шевченко:
- Яка цікава тема уроку! Тепер про наш ніжинський огірок дізнаються в усьому світі. Людмило Олександрівно, вітаю з перемогою! Уперед і вгору!
Сама лауреатка виявилася навдивовижу скромною і лаконічною у коментарях.
Людмила Шилова:
- Дякую, друзі, за вітання❤️
А ось і твір-переможець, точніше його переклад з англійської
«Ніжин – невелике місто на півночі України з більш ніж тисячолітньою історією. Але місто, мабуть, найбільш відоме маленьким продуктом харчування, який можна знайти в усьому світі: соліннями.
Якщо ви хоч раз скуштуєте ніжинські соління, то зрозумієте, чому цей маленький огірок уособлює 300 років історії, традицій і смаку української кухні.
У XVII столітті Ніжин був козацьким містом на кордоні Російської імперії. У той час деякі греки пливли вниз по річці Остер, щоб рятуватися від османської окупації. Вони привезли свою культуру, традиції і, серед іншого, рецепт засолювання огірків.
Греки цінували багатий ніжинський грунт і вирощували огірки для соління. Процес соління відбувався в дерев’яних бочках, які купували у ніжинських майстрів. Їх секретний рецепт містив спеції зі східних ринків і місцеву воду з артезіанських джерел.
Велику увагу греки приділяли якості огірків. Овочі повинні бути однакового розміру, ні великі, ні маленькі. Це дозволило огіркам рівномірно просолитися і мати особливий хрускіт.
Згодом ніжинські солоні огірки греків знайшли своїх шанувальників серед козаків, місцевих жителів і навіть царської влади. Коли російська імператриця Катерина ІІ їздила на південь через Ніжин, вона замовляла до свого столу соління. Відомо, що королева Британії ласувала цими хрусткими огірками.
У 19 столітті ніжинські солоні огірки стали популярними в багатьох країнах Європи. Торгівці заробили чималі статки, продаючи їх покупцям у Данії, Франції, Швеції, Німеччини та Великобританії.
Нині ніжинські солоні огірки можна знайти на полицях супермаркетів у всьому світі.
Відтоді продукт став частиною української культури. У 2005 біля місцевого харчокомбінату відкрито пам’ятник плодоовочівництву України. А ніжинський розсольник потрапив до списку переможців міжнародного проєкту про культуру харчування України.
Тож ласкаво просимо до Ніжина та куштуйте наші соління!»
Ніжинський огірок
Трохи про авторку
Людмила Шилова вже 21 рік викладає англійську мову для учнів початкової та середньої школи у Ніжинській гімназії №3. Її девізом є вислів американського журналіста Сіднея Дж. Харріса:
«Вся мета освіти — перетворити дзеркала на вікна»
Як педагог, вона намагається відкрити дітям вікно в майбутнє, а не просто муштрувати їх сухими словами. Шилова любить використовувати технології в своїх уроках і шукати інноваційні способи залучення своїх учнів.
"Час Чернігівський" писав про таке: