Дегустаційний тур ніжинського огірка

16 СЕРПНЯ 2023, 21:16

1808

На Дослідній станції «Маяк» Інституту овочівництва і баштанництва Національної академії аграрних наук України, що розташована у селі Крути, відбувся дегустаційний тур, присвячений ніжинському огірку. Наукова установа є хранителем цього унікального сорту і навіть має запатентовані рецепти солінь, а ще вирощує пряно-ароматні трави цибулю та помідори.

Такий науково-просвітницький захід в установі вже традиційний, адже ніжинський місцевий огірок є об’єктом наукових досліджень установи від часу її заснування у 1974 році.

За словами наукового співробітника установи Олександра Позняка, учасників дегустаційного туру ознайомили з історією місцевого стародавнього сорту народної селекції, проведену роботу щодо збереження, реєстрації у Державному реєстрі сортів рослин, придатних для поширення в Україні, тобто офіційного його визнання на державному рівні. Розповіли і про сучасний стан насінництва, напрями науково-дослідної роботи з ніжинським сортотипом огірка в установі.

«Присутні мали змогу продегустувати свіжі, солоні та мариновані огірки власне сорту «ніжинський місцевий» та новітнього і перспективного сортименту огірка селекції ДС «Маяк» (гібридів Джекон F1, Сармат F1, Еней F1; сортів Ніжинський 23, Ніжинський дар, Дарунок осені, Оптиміст, Тріумф ніжинський; низки перспективних ліній ніжинського сортотипу)», - коментує перебіг дегустаційного туру науковець.

Важливим напрямом діяльності крутівських науковців є розроблення рецептів і способів соління плодів огірка, зокрема з використанням широкого асортименту пряно-смакових і ароматичних рослин. Станом на сьогодні дослідники отримали 4 патенти на оригінальні способи і рецептури соління з додаванням у якості пряної сировини малопоширених пряно-смакових культур власної селекції та дикорослих видів рослин. 

У якості додаткової програми заходу представили сорти цибулевих, пряно-смакових, пряно-ароматичних та делікатесних рослин, створених в установі, а також відвідувачі мали змогу ознайомитися з робочою колекцією помідора. Як кажуть, не огірком єдиним!

Джерело: Віталій НАЗАРЕНКО. Фото Олександра Позняка

"Час Чернігівський" писав про таке: Жінка з села на Чернігівщині здала компанії «Верес» понад три тонни огірків та Городнянські екологічні огірки: Володимир Дрига здійнив давню мрію - вирощує у теплиці 700 кущів огірків.

 

Схожі новини

Пряма мова

Пряма мова: еколог з Чернігівщини розповів про зміни клімату

26 ЛИПНЯ 2024, 20:19

Вiдео

Седнівська очільниця незаконно виділяє собі кошти?

26 ЛИПНЯ 2024, 18:06

Ракета до села не долетіла, впала в кукурудзяне поле на Чернігівщині

26 ЛИПНЯ 2024, 17:10

Фото

У Ніжині сталася масштабна пожежа - горіли вольєри, якими опікуються місцеві зооволонтери

26 ЛИПНЯ 2024, 16:23

Фото

На Чернігівщині вручили відзнаки медикам та оголосили результати обласної премії

26 ЛИПНЯ 2024, 15:13

Фото

Бракує електриків, слюсарів, водіїв та швачок. Де цьому навчають на Чернігівщині і як вступити?

26 ЛИПНЯ 2024, 14:16

Чернігівський драмтеатр відбудовують після удару росіян. Що встигли зробити

26 ЛИПНЯ 2024, 12:49

ТОП-переглядів