До музею Корюківки передали фрагмент лави, що виявився давнім єврейським надгробком

Сер 13, 19:10

866

У чернігівській глибинці знайшли унікальну лавочку. Селяни, виявляється, сиділи на тому, що від початку було дерев‘яною… надгробною плитою або мацевою.

Як інформує сторінка Корюківського історичного музею, нещодавно до закладу надійшов цінний експонат – фрагмент мацеви –  єврейського надгробку у формі вертикальної дерев'яної плити, з написами івритом та символічними рельєфами, що був встановлений на могилі для увічнення пам'яті померлого єврея у селі Бреч.

«Нам вдалося частково прочитати написане. [Тут похований] чоловік досконалий і чесний, шановне, прославлене його ім’я, наш вчитель, пан … Цві Гірш, син пана Єфраїма [можливо, прізвище Герман], який помер року 650 [бракує однієї цифри у записі дати] 20 нісана за малим літочисленням. Нехай його душа буде зав’язана у вузол життя», - повідомляють у музеї.

Цінний цей експонат не лише тому, що засвідчує присутність єврейської громади в історії Корюківщини, а й піднімає питання культури історичної пам’яті – чи варто розповідати про ганебне? Адже відомо, що мешканці села Бреч використовували кам’яні мацеви при муруванні погребів, хлівів. Зокрема ця дубова мацева (половина) використовувалася в якості лави.

У корюківчан розійшлися думки стосовно використання давнього єврейського надгробку в якості будматеріалу. Хтось вважає це блюзнірством, хтось - проявом лінощів, а дехто - доказом тодішніх злиднів.

Село Бреч - доволі відоме в Україні. Саме тут розташований знаменитий туристичний комплекс, а також кінний завод, де розводять коней гановерської породи.

Пост про старовинний фрагмент лавочки швидко став вірусним - фото лави запостили в інстаграмі чимало популярних пабліків. Також про брецьку знахідку написав і новинний сайт НВ холдингу Томаша Фіали.

Читати також: Уламки літака, еротичні фото коханок, військова форма: у Чернігові музейники збирають докази російської навали

Схожі новини

Вiдео

Родинам чернігівців, що втратили житло, держава придбала 21 квартиру

Вер 30, 18:14

Вiдео

Воєнний час із Михайлом Жироховим: Чи готується новий наступ на Чернігівщину, ЗСУ оточують Лиман, де російські резерви?

Вер 30, 12:43

"Нагрів" бюджет на 2,5 мільйони: поліція викрила чиновника Чернігівської міської ради

Вер 30, 10:49

У Сновську за грантові 1,9 млн грн обладнали медкабінети та маніпуляційні

Вер 30, 10:10

Спецтема

Дуже дорогі та незручні: чому чернігівці жаліються на зупинки транспорту і хто на них заробляє

Вер 30, 10:08

Російська армія обстріляла дві громади на прикордонні Чернігівської області: ситуація станом на ранок 30 вересня

Вер 30, 08:28

Майже половина чернігівських айтішників, які виїхали через війну, планують повернутися до міста

Вер 30, 06:21

ТОП-переглядів