Дитячий хірург розповів яким був стан медичної допомоги у частково заблокованому Чернігові

04 КВІТНЯ 2022, 19:01

12435

Дитячий хірург розповів яким був стан медичної допомоги у частково заблокованому Чернігові

Обласна дитяча лікарня

Відомий чернігівський дитячий хірург Олександр Риженко - один із небагатьох медиків, які лишилися у заблокованому російською армією Чернігові. Він та його колеги робили операції у нелюдських умовах - без світла, тепла та води.

Українське видання Фокус поспілкувалися з лікарем про умови надання медичної допомоги нині у Чернігові, де не працює також і служба швидких. Олександр Риженко - у минулому працював завідувачем хірургічного відділення Чернігівської обласної дитячої лікарні, нині працює у приватній клініці “Тесла”. Має стаж роботи 15 років і вважається одним з найкваліфікованіших дитячих хірургів регіону.

З пацієнтами намагається підтримувати зв’язок навіть за допомогою соцмереж. Писав звернення у фейсбуці. 

“Якщо комусь з мешканців міста чи його захисникам потрібна моя допомога як лікаря хірурга-дитячого чи дорослого - пишіть до мене у Вайбер чи Телеграм або телефонуйте, тільки зв’язок зараз рідкість. В умовах сьогодення (з обмеженим доступом до комунальних радощів та без помічників) можу проводити консультації, перев'язки та операції під місцевою анестезією.…”, написав лікар 30 березня, пост розійшовся кілька тисячними репостами і привернув увагу столичних медіа до чернігівського медика.

- Є хірурги, судинні хірурги, травматологи, терапевти, неврологи, сімейні лікарі. Первинна ланка, тобто сімейні лікарі, педіатри, працюють онлайн. Від сьогодні (1 квітня - ред.) почне працювати перша дитяча поліклініка, там буде черговий терапевт і педіатр, - розповів лікар київським журналістам. - Я консультую там, де і працював раніше, у "Фейсбуці" написав, де і як. Приходять люди. Робимо перев'язки, маленькі операції, які можна зробити під місцевою анестезією, тому що дійсно є такі випадки, коли відкладати вже нема куди. Але через те, що в лікарнях немає світла, води, засобів для нормального надання допомоги, за можливості всіх прооперованих пацієнтів намагалися направляти на доліковування в медичні заклади інших міст.

Зараз ми ізольовані, тобто виходимо з того, що є. Ця проблема вирішується. Тут варто віддати належне керівництву області та міста, яка робить все можливе і неможливе, щоб допомогти цим пораненим, прооперованим людям.

У більшості Чернігівських лікарень медики працюють цілодобово, бо добиратися з дому їм дуже важко, транспорт не працює і машиною не доїдеш. Тому вони просто перебувають в палатах, у підвалах, щоб залишатися в строю. Так працюють і в обласній, і в обласній дитячій лікарні.

Проблем з травматологами, хірургами у Чернігові, слава Богу, немає. Є проблема з медсестрами — більшість дівчат повиїжджали, а ті, хто є, працюють на виснаження вже декілька тижнів.

Найбільша проблема, з якою звертаються до лікарів і цивільні, і військові - поранення, оскільки понад місяць Чернігів зазнавав інтенсивних обстрілів, переважно, по житловій забудові та критичній інфраструктурі.

Є пацієнти, які потребують постійного прийому ліків — наприклад, гіпертоніки, діабетики. Ендокринологи в другій, третій лікарні активно працюють над цим. Всі проблеми, з якими люди приходять, вирішують: знаходять ліки. В аптеках вже давно немає препаратів замінної терапії функції щитоподібної залози — тироксин, еутирокс. З ними велика проблема, - розповів Риженко.

Лікарні не відмовляють пацієнтам. Якщо, наприклад, апендицит, чи серйозне поранення, допомогу надають і в таких умовах. У всіх лікарнях операційні через постійні обстріли переміщені на нижні поверхи, вікна спеціально заблоковані. Якщо світла немає, енергія подається генераторами, щоб зробити операцію. Чернігівські волонтери, як можуть, намагаються забезпечити заклади генераторами.

З того, чого бракує найбільше - травматологам не вистачає апаратів зовнішньої фіксації — багато пошкоджень кінцівок, антибіотики, перев'язувальні матеріалів — станом на вчора-позавчора поки є.

“Але що буде завтра-післязавтра, ніхто не візьметься сказати, невідомо, скільки триватиме блокада”, - розмірковує лікар. Однак, навіть попри такі умови - медики продовжують вірити у ЗСУ та у перемогу над російськими окупантами.

Схожі новини

Фото

На Чернігівщині виростили квіти для перемоги ЗСУ

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 17:03

Фото

Чернігівські артефакти – в акт капітуляції рф

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 16:30

Інтерв’ю

Морпіхи-чернігівці досі у полоні: Дениса засудили на 18 років, а Олега кинули в мордовські табори

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 15:10

Фото

Жінка з Чернігівщини уже 41 рік - зооволонтерка. Скількох тварин змогла врятувати

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 13:42

Було безкоштовно, а стало за гроші: скільки коштує вивіз сміття і чому треба купувати спеціальні мішки

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 11:39

Скільки посадовців з Чернігівщини задекларували крипту

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 11:20

Хотів застрелитись з мисливської рушниці: на Чернігівщині врятували самогубця

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 10:36

ТОП-переглядів