Дикі коти на Чернігівщині

11 ЛЮТОГО 2024, 15:48

15720

Дикі коти у парку "Беремицьке" на Чернігівщині

Котів, здається, люблять всі. А як щодо диких представників родини котячих? У парку природи «Беремицьке» існує унікальний музей, присвячений цим пухнастим створінням.

"Музей диких котів дуже унікальний, в Україні більше нема таких музеїв. У самому зоопарку, який за музеєм знаходиться, проживає троє представників цієї родини: це коти степові, коти лісові і рись євразійська. Ці всі три представники жили або живуть до сих пір на території нашої України", -  каже Денис Боженок, старший гід парку природи "Беремицьке".

Денис Боженок, старший гід парку природи "Беремицьке"

Денис Боженок

Найбільший представник родини котячих в Україні – рись. Це вправний хижак, який, втім, рідко нападає на людей. Але повертатись до рисі спиною все ж не варто – це може її спровокувати. Наразі в Україні цих тварин лишилось кілька сотень.

"Якщо брати рись євразійську, то це тварина досить рідкісна для нашої території. На Поліссі їх проживає до 20 особин, якщо брати Україну, то їх проживає близько 400. Це дуже маленька кількість. Але з кожним роком Україна разом із Міжнародною організацією ВВФ, це Всесвітній фонд дикої природи, постійно старається захистити цих рисей, а також цей фонд надає кошти паркам, де є рисі для їх збереження і для дослідження цієї популяції", - каже Денис Боженок.

Найбільший представник родини котячих в Україні – рись

А ось – лісові коти. Ці тварини надзвичайно рідкісні, каже Денис Боженок. Вчені, що вивчають лісових котів, можуть за все життя жодного разу не побачити тварину в природних умовах.

"Лісові коти ще набагато рідкісніші за рись євразійську. Вони проживають на Поліссі і на Західній Україні, їх популяція варіюється від 200 до 300, це дуже рідкісні тварини, які в основному ведуть нічний спосіб життя, дуже обережні і лякливі. Одна з їхніх проблем, чому ця популяція зникає в Україні це не тільки зменшення їх ареалу проживання, а ще й те, що ці коти часто схрещуються з домашніми котами", - пояснює працівник парку.

Наразі лісові коти занесені до Червоної книги і охороняються заповідниках та парках по всій території України.

Музей лісових котів у парку природи "Беремицьке"

Музей диких котів

"Час Чернігівський" писав про таке: "Беремицьке": унікальний парк на Чернігівщині

Схожі новини

Пряма мова

Лікар із Чернігова про ризики для жіночого здоров’я

28 КВІТНЯ 2024, 20:47

На Чернігівщині чоловік продає бойових бджіл. Не всіх

28 КВІТНЯ 2024, 18:38

Сіра зона Чернігівщини: яке життя під постійними обстрілами?

28 КВІТНЯ 2024, 16:47

На честь загиблого перейменовано вулицю: рідні просять за петицію щодо присвоєння звання Героя

28 КВІТНЯ 2024, 15:31

Вiдео

Внаслідок війни й руйнувань на Чернігівщини утворилися десятки тисяч тон відходів: що з ними робити?

28 КВІТНЯ 2024, 14:14

Чоловік вбив вилами колишню співмешканку — отримав 12 років тюрми

28 КВІТНЯ 2024, 12:26

У громаді на Чернігівщині треба пастухи

28 КВІТНЯ 2024, 11:36

ТОП-переглядів