Дикі коти на Чернігівщині

11 ЛЮТОГО 2024, 15:48

15018

Дикі коти у парку "Беремицьке" на Чернігівщині

Котів, здається, люблять всі. А як щодо диких представників родини котячих? У парку природи «Беремицьке» існує унікальний музей, присвячений цим пухнастим створінням.

"Музей диких котів дуже унікальний, в Україні більше нема таких музеїв. У самому зоопарку, який за музеєм знаходиться, проживає троє представників цієї родини: це коти степові, коти лісові і рись євразійська. Ці всі три представники жили або живуть до сих пір на території нашої України", -  каже Денис Боженок, старший гід парку природи "Беремицьке".

Денис Боженок, старший гід парку природи "Беремицьке"

Денис Боженок

Найбільший представник родини котячих в Україні – рись. Це вправний хижак, який, втім, рідко нападає на людей. Але повертатись до рисі спиною все ж не варто – це може її спровокувати. Наразі в Україні цих тварин лишилось кілька сотень.

"Якщо брати рись євразійську, то це тварина досить рідкісна для нашої території. На Поліссі їх проживає до 20 особин, якщо брати Україну, то їх проживає близько 400. Це дуже маленька кількість. Але з кожним роком Україна разом із Міжнародною організацією ВВФ, це Всесвітній фонд дикої природи, постійно старається захистити цих рисей, а також цей фонд надає кошти паркам, де є рисі для їх збереження і для дослідження цієї популяції", - каже Денис Боженок.

Найбільший представник родини котячих в Україні – рись

А ось – лісові коти. Ці тварини надзвичайно рідкісні, каже Денис Боженок. Вчені, що вивчають лісових котів, можуть за все життя жодного разу не побачити тварину в природних умовах.

"Лісові коти ще набагато рідкісніші за рись євразійську. Вони проживають на Поліссі і на Західній Україні, їх популяція варіюється від 200 до 300, це дуже рідкісні тварини, які в основному ведуть нічний спосіб життя, дуже обережні і лякливі. Одна з їхніх проблем, чому ця популяція зникає в Україні це не тільки зменшення їх ареалу проживання, а ще й те, що ці коти часто схрещуються з домашніми котами", - пояснює працівник парку.

Наразі лісові коти занесені до Червоної книги і охороняються заповідниках та парках по всій території України.

Музей лісових котів у парку природи "Беремицьке"

Музей диких котів

"Час Чернігівський" писав про таке: "Беремицьке": унікальний парк на Чернігівщині

Схожі новини

Авто зʼʼїхало в кювет, повипадали корита із мʼясом: на Чернігівщині поранили у живіт засновника мисливського господарства

20 ЛЮТОГО 2024, 22:14

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: викладачка англійської мови про те, як змінились учні за час війни, нові технології та мотивацію

20 ЛЮТОГО 2024, 18:20

Як ремонтують розмиту повінню дорогу в прикордонній громаді

20 ЛЮТОГО 2024, 17:07

Земельні махінації на 2,5 млн грн: у Чернігові чиновнику повідомили про підозру

20 ЛЮТОГО 2024, 15:51

Ніколи не їздила потягом і лише раз пила алкоголь: у Батурині місцева жителька відсвяткувала 106 років

20 ЛЮТОГО 2024, 14:52

Фото

Акторка з Чернігова показала свою квартиру, яку зруйнували росіяни

20 ЛЮТОГО 2024, 13:58

Фото

Борзнянські гирьовики стали кращими в Чернігові

20 ЛЮТОГО 2024, 12:51

ТОП-переглядів