"Беремицьке": унікальний парк на Чернігівщині

09 ЛЮТОГО 2024, 20:14

2507

"Беремицьке": унікальний парк на Чернігівщині

Парк природи «Беремицьке» відомий, мабуть, всій Україні. Це унікальна місцина поблизу Остра, де на великій території в кількасот гектарів здійснюється ревайлдлинг – тобто здичавіння природи.

Денис Боженок, старший гід парку природи "Беремицьке"

"Парк природи «Беремицьке» був створений у 2017 році і ідеологія і мета створення – це ревайлдинг. Ревайлдинг для України досить нова ідеологія в екології. Її тенденція полягає у відновленні екосистем на тій чи іншій території. Наш парк хоче відновити екосистему чернігівського Полісся до часів Київської Русі. Чому саме Київська Русь, бо тоді тут було найбільше різноманіття за писемними джерелами і по археологічним знахідкам", - розповідає Денис Боженок, старший гід парку природи "Беремицьке".

Денис Боженок, старший гід парку природи "Беремицьке"

Денис Боженок

Наразі в «Беремицькому» проживають кілька унікальних видів тварин. Наприклад, гуляючи лісом, тут можна зустріти істот, що дуже нагадують древніх турів.

"Туроподібна худоба або, як їх ще називають, скот Хека, вони були виведені братами Хеками – це два німці, зоологи-селекціонери Хайнц і Луц Хеки. Вони до Другої світової війни в 30-ті роки виводили цю породу. Як вони це робили: за основу брали вісім різних порід домашньої великої рогатої худоби і шляхом зворотньої селекції із домашніх робили диких. Відбирали найбільш схожих з телят представників на турів, які вимерли. І таким чином вони вивели цю породу до Другої світової війни", - каже Денис Боженок, старший гід парку природи "Беремицьке".

На сьогоднішній день цими биками туроподібними заміняють у більшості парків вимерших турів.

У "Беремицькому" можна зустріти істот, що дуже нагадують древніх турів

У дикій природі тут проживають борсуки, лисиці, вепрі, олені та багато інших тварин. Також у парку природи є стайні, де мешкає близько двадцяти коней різних порід, навчають тут також верхової їзди. Тут є коні, предки яких возили римських полководців – так говорять про породу Норікера.

"Порода Норікера. Це середні тягловози родом з Австрії. Вони ще з часів Римської імперії, тому що римські тяглові коні – вони є їхніми предками. Використовувались римлянами для перевезення важких вантажів, зброї, а також на цих тяглових конях в’їжджали тріумфально в переможені міста", - рпродовжує працівник парку.

Також у «Беремицькому» мешкає унікальна порода коней, виведена саме в Україні.

"У нас є порода коней, яка дуже важлива для всієї України – це гуцульські коні або ще їх називають «гуцулики». Це невеликі коні, зріст у холці десь 150-160 см і вага 400-500 кг. Але фішка в тому, що вони аборигенні, тобто їх вивели на території України. Якщо бути точними, то, звичайно, це Західна Україна, бо назва походить від народу гуцулів. Але ця природа дуже універсальна: вони невеличкі, енергійні, невибагливі до природи, клімату, корму. І на них дуже класно починати спортивну кар’єру, займатись виїздкою, верховою їздою чи джигітовкою", - каже Денис Боженок.

Гуцульські коні надзвичайно популярні у всьому світі, каже Денис.

"Найкрутіші кінні заводи британські, німецькі мають у себе в колекції 100% нашого гуцульського коня, тому що на ньому класно починати спортивну кар’єру", - каже  старший гід парку природи "Беремицьке".

Парк природи "Беремицьке" на Чернігівщині

Парк природи «Беремицьке» - популярний туристичний об’єкт.

"Ми приймаємо групи з диятчих таборів, до війни були плани, ми побудували конференц-хол на туристичній частині, щоб приймати з-за кородону студентів. У нас є орнітологічний острів, не у нашій власності, а в громади. Ми планували, що будуть приїжджати студенти, займатись науковою діяльністю", - розповів Артем Говорун, керуючий парком природи "Беремицьке".

 Артем Говорун, керуючий парком природи "Беремицьке"

 Артем Говорун

Повномасштабне російське вторгнення, звісно, внесло свої корективи. На щастя, парк не був окупований, а його співробітники допомагали мешканцям громади.

У "Беремицькому" можна зустріти істот, що дуже нагадують древніх турів

Парк природи "Беремицьке" на Чернігівщині

"Час Чернігівський" писав про екологію:

Схожі новини

Пряма мова

Лікар із Чернігова про ризики для жіночого здоров’я

28 КВІТНЯ 2024, 20:47

На Чернігівщині чоловік продає бойових бджіл. Не всіх

28 КВІТНЯ 2024, 18:38

Сіра зона Чернігівщини: яке життя під постійними обстрілами?

28 КВІТНЯ 2024, 16:47

На честь загиблого перейменовано вулицю: рідні просять за петицію щодо присвоєння звання Героя

28 КВІТНЯ 2024, 15:31

Вiдео

Внаслідок війни й руйнувань на Чернігівщини утворилися десятки тисяч тон відходів: що з ними робити?

28 КВІТНЯ 2024, 14:14

Чоловік вбив вилами колишню співмешканку — отримав 12 років тюрми

28 КВІТНЯ 2024, 12:26

У громаді на Чернігівщині треба пастухи

28 КВІТНЯ 2024, 11:36

ТОП-переглядів