Держекоінспекція обстежила Остер: чи в нормі вода?

Кві 06, 11:51

861

Фахівці брали проби біля русла річки, інформує Держекоінспекція в Чернігівській області. А ще - провели обстеження русла Остра, території прибережної захисної смуги. Створи річки Остер, в яких відібрались зразки для подальшого дослідження, знаходяться на територіях Ніжинської, Козелецької та Остерської селищних територіальних громад.

За результатами інструментально-лабораторних вимірювань зафіксовані незначні перевищення вмісту органічних речовин за хімічним споживанням кисню (ХСК) та показників азотної групи, проте більшість показників знаходяться в межах нормованих показників для водойм рибогосподарського призначення.

«Таке коливання концентрацій гідрохімічних показників характерні для паводкового періоду, коли підтоплюються значні території та до річок надходять значні об’єми вод поверхневого стоку з великих площ водозабірних територій, в тому числі з об’єктів населених пунктів, сільськогосподарських ділянок або підприємств тваринництва, які можуть містити відходи, органічні рештки та залишки засобів, що використовуються при обробітку сільськогосподарських угідь», - коментують у відомстві.

І наголошують: з метою покращення якості води в річках, важливо дотримуватися вимог природоохоронного законодавства, зокрема запобігати засміченню прибережних захисних смуг. Екологи попереджають: нехтуючи раціональним використанням водних ресурсів, ми зменшуємо шанси майбутніх поколінь жити в безпечному середовищі.

Що цікаво, днями під дописами Ніжинської міської ради користувачі вимагали очистити річку у межах міста. Аргументи - вода забруднена.

Катерина Клименко:

-…ВИ З ВЕЛИКОЇ ГОРИ НА ЕКОЛОГІЮ І РІЧКУ, ще пройдіться по хатках і гляньте які озера у дворах! Ось чого гине Остер, а вам до перделі.

Федір Рибалко:

- Річку Остер потрібно почистити, хоч би міську зону.

Анатолій Заверткін:

- Тобто клумби в більшому пріоритеті, ніж річка Остер?

Команда громади Ніжина відповіла:

- Нічого нікуди не зникло. на жаль, події лютого 2022 року трохи підкорегували пріоритети та першочергові завдання. Про проєкт Набережної ніхто не забув - просто поставили на паузу.

Олена Олена:

- Мені здається, що дерев якось то і достатньо в місті. Всюди як-не-як зелено. А річка одна и вона (прости господи) засрана. При чому засрана вона вона вже багато років і питання її чистоти явно вище ніж дерева. Наша особливість, можна сказать гордість, красива річка і в такому становищі і на паузі?

Проблемами водойм також нині переймаються і у Варвинській громаді (Прилуцький район, по території якого теж протікає Остер). Однак у своєрідний спосіб. Голова Валентина Саверська-Лихошва 30 березня видала розпорядження, що на водних об‘єктах селищної громади заборонено купатися. Навіть у планах поставити спеціальні таблички до 10 квітня.

Щоправда, тут причина подібного рішення не в якості води, а у відсутності спеціально облаштованих пляжів та рятувальних постів. У коментарях місцеві жителі розкритикували розпорядження і повідомили, що заборону бойкотуватимуть. Скрін документу додається.

"Час Чернігівський" писав про екологічні проблеми у Чернігові: Обласний екологічний штаб досліджував чому у Стрижні масово гине риба

Схожі новини

ЗМІ повідомляють про вороже ДРГ, яке напало на бліндаж прикордонників на Чернігівщині

Гру 03, 09:08

Ворог обстріляв три громади на Чернігівщині: є поранені та пожежі

Гру 03, 08:42

Цуцики, обзели і пучки: в яку ціну відходи деревини для людей

Гру 02, 21:43

Під Марʼїнкою загинув батько трьох дітей, уродженець Новгород-Сіверської громади

Гру 02, 18:59

Фотографував військомат та блокпости: суд дав 7 років студенту із Чернігівщини

Гру 02, 17:12

Де можна придбати чернігівську новорічну ялинку?

Гру 02, 16:17

Росіяни обстріляли прикордонну громаду Чернігівщини із мінометів - поранені двоє людей

Гру 02, 15:01

ТОП-переглядів