Держаудитслужба вимагає від прилуцької «Пожмашини» повернути прибуток за продаж 3 пожежних машин

18 ВЕРЕСНЯ 2023, 15:46

2107

Держаудитслужба вимагає від прилуцької «Пожмашини» повернути прибуток за продаж 3 пожежних машин

Роман Середа та Олександр Соколовський

Про це повідомило саме підприємство 15 вересня у прес-центрі «Інтерфакс-Україна». Там переконані: існує реальна загроза існування вітчизняного виробництва через антидержавну позицію ДАСУ та правоохоронних органів.

Фахівці наводять аргументи, чому Уряд має скасувати висновок Державної аудиторської служби України (ДАСУ), який, всупереч законам України, вимагає повернути вже оподаткований прибуток підприємств оборонного сектору за 2022 рік. Це може призвести до зупинки виробництва товарів для фронту, до підриву обороноздатності країни.

ДАСУ почала розсилати листи до державних структур з вимогою повернути прибуток приватних підприємств, у яких закуповували товари чи техніку в 2022 році. Зокрема надійшов лист від ДСНС Львівської області до ТОВ «Промислова компанія «Пожмашина».

«На замовлення ДСНС Львівської області була проведена процедура закупівлі: придбано три пожежні автомобілі за ціною кожна 11 040 000,00 грн, прибуток з однієї складає 1 138 692,00 грн. Західний офіс Держаудитслужби провів перевірку та через обласне ДСНС вимагає повернути за три машини протягом місяця 3,416 076,00 грн. Інакше Держаудитслужба погрожує судом. Як юрист компанії повідомляю, що вимога від виробника повернути прибуток за минулий рік не корелюється з Цивільним кодексом України. Тим більше, що з цього прибутку підприємство у 2022 році сплатило всі податки. Впевнений, що держава не зможе повернути ці податки, адже вони вже витрачені на інші цілі», - заявив Роман Середа, заступник гендиректора з юридичних питань ТОВ «ПК «Пожмашина».

Цю ситуацію коментує й інший учасник прес-конференції, бізнесмен, засновник найбільшої на ринку легкої промисловості торгово-виробничої групи компаній "Текстиль-контакт", компанії якого, зокрема, належать і фабрика у Чернігові - Олександр Соколовський. Він зацитував витяг з листа Комітету ВР з нацбезпеки та оборони до Премʼєр-міністра України.

«… За наявною у Комітеті інформацією, МОУ, Мінекономіки України та Мінстратегпром України дотримуються правової позиції, відповідно до якої постановою #335 не скасовувалась можливість врахування прибутку у складі ціни на постачання, а було спрощено підставу визначення ціни під час здійснення оборонних закупівель… Водночас, ДАСУ вважає, що нормами постанови #335 обмежено можливість включення прибутку виконавця оборонного замовлення до складу ціни на постачання під час дії правового режиму воєнного стану…».

У цю історію уже втрутилася перша віце-премʼєрка та міністерка економіки Юлія Свириденко. Зокрема, Мінекономіки видало роз’яснення, що постанова уряду #335 (на яку посилають держаудитори) не змінювала порядок отримання прибутку в оборонних закупівлях під час воєнного стану, а отже претензії Держаудитслужби до підприємств є безпідставними.

Відповідне роз’яснення за підписом заступниці міністра Надії Бігун оприлюднив Цензор.НЕТ.

Так, 20 березня 2022 прийнята постанова №335 "Деякі питання здійснення оплати товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб сектору безпеки і оборони в умовах воєнного стану", яка визначила особливості формування договірної ціни на підставі калькуляції витрат.

Втім, цей документ не стосувався порядку формування прибутку, а тільки калькуляції та скорочення документообігу. Тоді як порядок отримання прибутку був прописаний іншою – 363 постановою.

Нею встановлено, що "прибуток у складі ціни становить 1% витрат вітчизняного суб'єкта господарювання на придбання комплектувальних виробів (напівфабрикатів), спецобладнання (спецустаткування), робіт (послуг) в інших суб'єктів господарювання та 30 % решти витрат у складі виробничої собівартості товарів, робіт і послуг оборонного призначення. У розрахунку прибутку не враховуються податки та збори".

У разі ж здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення за імпортом через вітчизняних суб'єктів господарювання постачальницька винагорода становить 3% вартості товарів, робіт і послуг.

У Міністерстві нагадали, що відповідно до змін до Закону "Про публічні закупівлі" та інших законодавчих актів України щодо здійснення оборонних та публічних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану" визначено право Кабінету Міністрів України визначати особливості здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану.

"Водночас порядок планування, формування, особливостей розміщення, коригування оборонних закупівель, здійснення контролю та звітування про їх виконання, а також оприлюднення інформації про оборонні закупівлі (далі - Порядок), затверджений постановою № 363 лишився чинним та не був скасований", - сказано в роз’ясненні.

Джерело«Інтерфакс-Україна»

"Час Чернігівський" писав про бізнес на Чернігівщині:

Схожі новини

Помер після поранення у бою: у громаді на Чернігівщині попрощались із бійцем ЗСУ

27 ЛЮТОГО 2024, 20:34

Інтерв’ю

На Чернігівщині волонтери при храмі роблять грілки для військових … із тирси

27 ЛЮТОГО 2024, 19:33

Вiдео

На Чернігівщині діють центри захисту від домашнього насильства: як це працює?

27 ЛЮТОГО 2024, 18:31

Фото

Культове американське видання The NewYorker зняло документалку про чернігівську тіктокерку

27 ЛЮТОГО 2024, 17:20

Попався вдруге: на хабарі затримали високопосадовця із Чернігова

27 ЛЮТОГО 2024, 16:56

На Чернігівщині значно поменшало вагітних. Чому?

27 ЛЮТОГО 2024, 16:21

Для травмованого захисника Віталія Шумея повернули виплати

27 ЛЮТОГО 2024, 15:21

ТОП-переглядів