Цибуля «Заграва» від селекціонерів із Крут не поступається «Ялтинській місцевій»

Бер 23, 11:44

1377

Цибуля «Заграва» від селекціонерів із Крут не поступається «Ялтинській місцевій»

Любов Фесенко із цибулею сорту "Заграва"

Науковці із дослідної станції «Маяк» Інституту овочівництва та баштанництва Національної академії аграрних наук (Ніжинський район) пропонують сорт цибулі, який не поступається за своїми смаковими якостями відомому кримському сорту «Ялтинська місцева». Сорт «Заграва» відноситься до десертних, має солодкуватий присмак, непогано зберігається і дає середню врожайність 25-30 тонн з одного гектару.

«Це один із наших давніх сортів, переданий до державного реєстру у 2005 році, - розповідає науковий співробітник селекції цибулі дослідної станції «Маяк» Любов Фесенко. – Назвала його так через те, що колір цибулі нагадує захід сонця. З усіх сортів ріпчастої цибулі, які ми вивели на станції, це – єдиний напівсолодкий сорт. Цей сорт можна застосовувати для салатного споживання. Він дуже смачний, має високі смакові якості і дуже добре зберігається – на рівні сортів «Маяк», «Галичанка» та «Чайка».

За словами селекціонера, колір «Заграви» нагадує стародавній кримський сорт «Ялтинська місцева». От тільки «Ялтинську» цибулю фізично виростити в нашій зоні не можливо, тож крутівська «Заграва» - прекрасна альтернатива кримському сорту.

«Середня врожайність даного сорту без поливу та внесення добрив складає 25-30 тонн з одного гектару.  В їжу вона значно смачніша, ніж цибуля гострого типу. «Заграва» користується популярністю серед наших покупців, але в умовах фінансового безгрошів’я ми не можемо виростити її достатньо, щоб задовольнити всі потреби споживачів», - каже Любов Фесенко.

Замість сіянки, яка у науковій установі в дефіциті, селекціонер пропонує вирощувати цибулю з насіння, котре працівники «Маяка» фасують в пакети і мають в достатній кількості.

«Всі сорти цибулі можна вирощувати з насіння, його треба менше для посіву, але це більш накладно для господаря, оскільки біля цибулі треба більше працювати. Втім потім цибуля вам добре віддячить», - пояснює Любов Фесенко.

У такому разі. Щоб отримати готовий врожай цибулі, насіння потрібно висівати в грунт рано – в першій або другій декаді квітня, як тільки з’явиться можливість вийти в поле.

Ріпчаста цибуля "Чайка" дає до 40 тонн з одного гектару без поливу

Довідково:

Дослідна станція «Маяк» ІОБ НААН проводить наукові дослідження в галузі овочівництва. На сьогодні станція є провідною установою з дослідження малопоширених овочевих рослин різного напряму використання – пряносмакових, салатних, делікатесних. Науковці станції значну увагу приділяють розробці елементів ресурсоощадної технології вирощування овочевих культур та удосконаленню системи насінництва, способам виробництва високоякісного насіннєвого матеріалу.

"Час Чернігівський" писав про фермерів та аграріїв:

Джерело: Віталій НАЗАРЕНКО. Фото автора

Схожі новини

На Чернігівщині полювання заборонене в лісі. А під водою — ні

Вер 28, 20:56

Інтерв’ю

НАШІ ЛЮДИ: про освіту в Чернігівській області розповідає Тетяна Ясочко

Вер 28, 18:06

Ексголові Нової Басані Володимиру Левченку суд дав п’ять років тюрми

Вер 28, 17:08

Нові подробиці скандалу у Чернігові: батьки учнів підозрюють вчителя у розбещенні дітей

Вер 28, 14:55

Фото

У Ніжині прощались із 21-річним лейтенантом Костянтином Ковтуном

Вер 28, 13:44

Матеріали по заступнику «Чернігівводоканалу» Вовку невдовзі передадуть до суду

Вер 28, 12:23

Вiдео

За наполяганням депутатів «Рідного дому» питання охоронних зон Ялівщини знову відклали

Вер 28, 11:31

ТОП-переглядів