Кажуть, у спеку рани заживають гірше. Й оперуватися, якщо це, звісно, не терміново, краще не влітку.
— Оперуватися не влітку — це більше стосується судинних операцій, — міркує Тетяна ГІЗЬО, завідувачка хірургічним відділенням Козелецької лікарні інтенсивного лікування. — Коли людина потім змушена носити еластичний трикотаж. При 30-градусній спеці це не зовсім комфортно. А при наших хірургічних втручаннях (переважно на органах черевної порожнини) пора року має відносне значення.
Нагноєння ран при плановій хірургії, — продовжує Тетяна Володимирівна, — зведено до мінімуму, якщо дотримуватися правил антисептики.
Зараз сезонність менш виражена, ніж раніше, — помітила досвідчена лікарка. — Операції роблять не тільки після закінчення сільгоспробіт (пізно восени, узимку, ранньою весною), а тоді, коли можна частину роботи перекласти на рідних. Вибирають час не залежно від сезону, а коли зручно.
Зараз у селі не обов’язково у всіх великі городи, — відмічає. — Бабусі й дідусі, якщо вони розумні, якщо хочуть підтримати здоров’я, роблять собі перерву в роботі — на операцію і на півтора-два місяці після неї.
Якщо прооперуватися й дати фізичне навантаження, це не зовсім правильно, — пояснює хірургиня. — Грижа може дати рецидив і вилізти після будь-якої чистої операції (без нагноєння). Металоконструкція чи ендопротез може вилізти. Пацієнтів завжди попереджаю, що має бути обмеження у важкій роботі.
Джерело: "Вісник Ч", авторка Тамара КРАВЧЕНКО
"Час Чернігівський" писав про таке:
- Після аварії лікарі не давали їй шансу, що буде ходити: супертато і дві бабусі врятували Аню
- Тетяна Гізьо двічі оперувала защемлені грижі Євгенії Івановій
- Дірку в грудях чоловіка ніжинські хірурги залатали спеціальною сіткою
* * *
Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":