Чи надійний відремонтований міст через Десну біля Чернігова?

06 ЛИПНЯ 2023, 09:19

6257

Біля міста-героя відкрили легендарний міст через Десну. Відновити сполучення мостом, бодай і тимчасовим, було непросто - цьому на заваді стали і війна, і блекаути, і погода, і навіть білоруська крига.

Керівник компанії-підрядника Autostrada Максим Шкіль повідомив, що міст візьме на себе основний потік транспорту між Черніговом та Києвом, розвантажить міст у Шестовиці та дорогу Р-69 Київ-Вишгород-Десна-Чернігів. Також нарешті поверне можливість чернігівцям та гостям міста виїжджати з київської траси прямо в центр міста, а не кружляти околицями.

Відновлення споруди, яка була практично знищена у березні 2022 року, тривало майже рік.

«Для нашої команди це був рік надскладних задач,  унікальних інженерних рішень, боротьби зі стихією і грандіозної роботи», - зауважив Шкіль.

Розповідаємо, як це було.

Літо 2022

Проєктний інститут «Автострада» за рекордно короткий термін розробив проєкт реконструкції моста. Паралельно мостобудівельники почали здійснювати демонтаж зруйнованої конструкції.

2022 рік - так виглядав міст після атаки росіян

Осінь 2022

Перш, ніж розпочати відбудову, потрібно було підняти з води 400-тонні уламки металевих прольотів старого моста, які опинилася на дні через вибухи. Це було дуже непросте завдання, але інженери підрядника його вирішили.

На 11-ти метровій глибині лежала не тільки 400-тонна конструкція старого мосту, а й залишки інших мостів, які будувалися на цьому місці з XIX сторіччя. Щоб влаштувати тут нові опори і збудувати тимчасовий міст, перш за все, потрібно було повністю розчистити дно.

«І це була справді титанічна робота, в якій задіяли величезну кількість техніки та працівників. Ми залучили піротехніків, які підривали затоплені балки. Також сюди приєдналася група водолазів, які на 11-метровій глибині розрізали конструкцію на шматки. Винайшли спеціальний тяговий пристрій, що стягував до берега ті уламки, які не могли подужати крани та інша техніка», - додає Шкіль.

Зима 2022-2023

Найбільший паводок на Десні за останні 129 років теж неабияк ускладнював процес відбудови. Вода затопила всю територію будівництва, підходи до мосту. Працювали лише з плавзасобів. Але й цього Десні було мало.

Ріка продовжувала показувати свій характер. Тричі з півночі з білорусі йшли уламки криги. Шалена течія несла все, що тільки можна, – пісок, мул, коріння дерев. Усе це осідало на затопленому мосту.

«Місцями рівень замуленості сягав 7 метрів. Але і цю проблему ми вирішили – розмили земснарядом», - коментує керівник.

Весна 2023

Повінь з новою силою. Однак водолази різали балки на дні вручну, незважаючи на холод, течію та практично нульову видимість під водою (не більше 30 см).

Працівники розчистили дно та приступили до влаштування останніх опор.

Літо 2023

Закінчено влаштування всіх опор, балок та плит. Змонтовано бар’єрне та перильне огородження. Нанесена розмітка. Запущений рух.

Важливо, що всі випробування, передбачені чинними нормативними документами, відбудований міст вже пройшов. Його фактично випробували під час будівництва власною технікою, зокрема кранами, вага яких набагато більша за випробувальні навантаження, кажуть в Autostrada.

Скільки слугуватиме цей міст?

Працюватиме міст біля Чернігова тимчасово. Адже Autostrada паралельно зводить тут новий 628-метровий, який вже наступного року стане новою візитівкою міста. Таких мостів в Україні ще ніхто не будував. Це цілий комплекс із залізобетонної монолітної та металевої конструкцій на 4 смуги руху, який включатиме і транспортні розв’язки, і підземні переходи, і велодоріжки, і проїзди для маломобільних груп населення тощо.

Після завершення нового мосту тимчасовий демонтують.

Цілодобово на будівництві мосту на Десні працює понад 800 людей та більше 200 одиниць техніки.

"Час Чернігівський" писав про відновлення мостів на Чернігівщині: Французькі збірні мости на Чернігівщині з’єднують села і відновлюють життя в громадах.

Схожі новини

На Чернігівщині збирають голоси під петицією для 20-річного загиблого в бою юнака

02 ТРАВНЯ 2024, 22:13

Фото

Знову підтопить: у селах на Чернігівщині очікують ще більше води

02 ТРАВНЯ 2024, 21:10

Фото

Вбиральня з присмаком політики: коли у Коропі з’явиться громадський туалет?

02 ТРАВНЯ 2024, 18:03

Фото

У Чорнобильському заповіднику місцевим ведмедям бракує… наречених

02 ТРАВНЯ 2024, 17:33

У громаді на Чернігівщині немає сімейного лікаря. Чому так?

02 ТРАВНЯ 2024, 16:47

Спортсмен з Чернігівщини встановив рекорд і поїде на Багами

02 ТРАВНЯ 2024, 16:10

Фото

У кондитерській в Чернігові друкують картинки на пряниках і печуть паски: скільки коштує таке задоволення

02 ТРАВНЯ 2024, 15:44

ТОП-переглядів