Чи готові школи Чернігова протидіяти форс-мажорним обставинам?

26 СІЧНЯ 2022, 22:36

906

Чи готові школи Чернігова протидіяти форс-мажорним обставинам?

Фото ua.depositphotos.com

Після тривожного понеділка 24 січня, коли телефонні хулігани повідомляли про псевдозамінування ледь не в усіх освітніх закладах Чернігова - батьківське самоврядування міста повідомило: ще торік направили запити до усіх чернігівських шкіл - з проханням повідомити про стан із технікою безпеки, порядок евакуації, протипожежні заходи тощо. Пост-повідомлення про це організація виклала у спільноті батьківського самоврядування у фейсбуці. 

“Наша Громадська Організація наприкінці минулого 2021 року направила у всі школи нашого міста листи-запити, в яких просить відповісти на питання до теми пожежної безпеки в закладі освіти.

Додаємо сам лист-запит від ГО, а також додаємо посилання на гугл-диск, в якому будуть відповіді шкіл. Шукайте свій заклад для повідомлення. Він буде оновлюватися з кожним надходженням відповіді.

Шановні громадяни, також звертаємось до Вас з проханням провести бесіди з дітьми, щодо техніки безпеки в подібних ситуаціях. Тема не є приємною, але правила поведінки в таких ситуаціях будь-де повинен знати кожен в будь-якому віці. Всім добра”, - зауважують батьки-активісти.

Окрім того, ГО виклала і посилання на пізнавальні ролики щодо правил поведінки при пожежі у школі та правилах евакуації. 

В відповідях керівників шкіл зазначається - протипожежні виходи зазначені завчасно, замикаються зсередини на нескладні внутрішні замки, заклади мають удосталь первинних засобів гасіння вогню (пісок, пожежні відра, вогнегасники, багри, щити), плани евакуації теж переглядаються (у деяких закладах щороку, у деяких - раз на три роки), плюс, деякі школи мають порядок оповіщення учасників освітнього процесу. 

Однак, практичні навчання протипожежної безпеки проводяться двічі на рік - навесні та восени. Чому? Бо така мінімальна частотність - не рідше раз на півроку - встановлена наказом Міносвіти № 974 від 15.08.2016, щоправда, не для дітей, а для працівників установ. 

Відповідно до “Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях”, для учнів передбачена як теорія, так і практика основ безпеки життєдіяльності. Засвоєння теоретичних знань здійснюється в рамках вивчення предметів “Основи здоров’я”, “Захист України”, а практичне закріплення теоретичного матеріалу здійснюється шляхом щорічного проведення Дня цивільного захисту, або у випадку із дошкільними закладами - проведенням Тижня безпеки дитини. 

При цьому, положення про організацію навчання з питань безпеки життєдіяльності та цивільного захисту в територіальних базових закладах загальної середньої та дошкільної освіти розробляється та затверджується відповідними місцевими органами управління у сфері освіти.

Деякі школи Чернігова звітують про те, скільки мають у наявності вогнегасників та регулярно їх повіряють, деякі такої інформації не надали. Також, у жодній відповіді немає інформації стосовно наявності в закладах пожежних гідрантів. 

Окрім того, в одній із шкіл запропонували на прохання батьків повідомляти завчасно про планові тренування з евакуації протипожежної безпеки у закладі. 

Листи-відповіді наразі оприлюднені від десятка шкіл.

Схожі новини

Засудили за вбивство: 38,5 років ув’язнення і 900 тис грн моральної шкоди на трьох

13 ТРАВНЯ 2024, 19:44

Вiдео

Президентка Словаччини побувала в Чернігові та в приміському селі

13 ТРАВНЯ 2024, 18:37

У громаді на Чернігівщині зібрали кошти для землячки-військової

13 ТРАВНЯ 2024, 17:24

На транспортній зупинці на Чернігівщині «поселилися» мультяшні козаки

13 ТРАВНЯ 2024, 16:21

У Сновську троє постраждалих внаслідок обстрілу міста окупантами: що відомо?

13 ТРАВНЯ 2024, 15:31

Фото

Винахідник з Прилук розробив фронтове багі на базі звичайної Ниви

13 ТРАВНЯ 2024, 14:13

Декілька сотень лімузинів тримають на Корюківщині

13 ТРАВНЯ 2024, 12:51

ТОП-переглядів