Президентка Словаччини побувала в Чернігові та в приміському селі

13 ТРАВНЯ 2024, 18:37

1406

Президентка Словаччини побувала в Чернігові та в приміському селі

11 травня у Чернігові побувала президентка Словаччини Зузана Чапутова. Разом із головою Чернігівської ОВА В’ячеславом Чаусом вона відвідала модульне містечко в обласному центрі та ліцей у Трисвятській Слободі Киїнської громади – там реалізуються проєкти у тому числі завдяки допомозі Словаччини.

"Лише в Чернігові було пошкоджено понад 4000 житлових будинків і споруд в результаті обстрілів і бомбардувань. У всій Чернігівській області — понад 11 тисяч. Саме тому ми цього року, як і минулого, відвідали модульні містечка, де живуть люди з Чернігівської області й загалом з України. Їх будують в тому числі завдяки словацькій допомозі", - сказала Зузана ЧАПУТОВА, президентка Словаччини.

Зузана ЧАПУТОВА, президентка Словаччини

Зузана ЧАПУТОВА

Жителям модульного містечка пані Чапутова передала гуманітарну допомогу. Крім того, як зазначив В’ячеслав Чаус, спільно зі словацькими партнерами реалізуються проєкти з ремонту та облаштування укриттів у школах.

"Ми отримали, якщо казати навіть про модульні містечка, системи кондиціонування, це дуже важливо. Отримуємо гуманітарну допомогу. Зараз розглядаються і реалізуються проєкти з ремонти укриттів у школах. Це дуже важливо, тому що питання освіти на Чернігівщини – це проблемне питання сьогодні, ми маємо в кожному навчальному закладі збудувати або відремонтувати укриття, щоб діти були в безпечних умовах", - каже Вʼячеслав ЧАУС, начальник Чернігівської ОВА.

Вʼячеслав ЧАУС, начальник Чернігівської ОВА.

Вʼячеслав ЧАУС

Один із таких проєктів – у ліцеї в селі Трисвятська Слобода Киїнської громади.

"Заплановано повністю переробити туалети, тому що в цьому підвальному приміщенні вони є, але є з ними проблема. Плюс нема витяжки, а коли спускається більше 200 дітей, стіни починають запотівати, дихати нема чим і дуже важко дітям перебувати під час довгих тривог. І плюс зовнішній вигляд щоб був нормальний в укритті, підбираються гарні фарби, щоб дітям було комфортніше тут перебувати і настрій трошки кращий був. Потім пізніше закладемо вікна бетонними плитами, щоб можна було тут безпечно перебувати", - розповів Андрій ГОЛОВАЧ, голова Киїнської громади.

Андрій ГОЛОВАЧ, голова Киїнської громади

Андрій ГОЛОВАЧ

Вартість робіт – 3,5 млн грн, а завершити їх планують до кінця червня. Киїнська громада дуже сильно постраждала під час російської навали у лютому-березні 2022 року. Багато людей тоді ховалось у підвалі ліцею.

"Після того як розбомбили наші населені пункти, в частину були прямі прильоти, будинки погоріли або були зруйновані. Людям не було де жити. Вони перейшли сюди і тут постійно перебували", - каже Андрій ГОЛОВАЧ.

На завершення візиту В’ячеслав Чаус нагадав словацьким журналістам: російські удари по мирних містах – це тероризм і його потрібно зупиняти.

"Росія – терорист. Мета тероризму зрозуміла: максимально всього знищити, максимально залякати. Терористи ніколи не зупиняються – я це сказав вашому колезі. Терористів треба зупиняти", - каже Вʼячеслав Чаус.

Президентка Словаччини побувала в Чернігові та в приміському селі

Нагадаємо, це був третій візит президентки Словаччини до України.

Автор: Арсен Чепурний

"Час Чернігівський" писав про таке: Допомога у відбудові й іноземні війська на Чернігівщині: що сказав французький посол?

Схожі новини

Суди за неявку по бойовій повістці: зібрали деякі приклади по Чернігівщині

26 ТРАВНЯ 2024, 16:56

Військові повідомили деякі подробиці щодо вибуху в Чернігові 25 травня

26 ТРАВНЯ 2024, 14:29

Герою назавжди 22, єдина дитина в родині: рідні просять за петицію щодо присвоєння звання Героя України

26 ТРАВНЯ 2024, 13:54

«Коли почало бахкати — тривоги не було, але я увімкнула сирену". Стріляли з РСЗВ

26 ТРАВНЯ 2024, 12:21

Подружжя вчителів із Чернігівщини власноруч збирає дрони

26 ТРАВНЯ 2024, 11:22

Ворог обстрілював найпівнічніші громади Чернігівщини: ситуація на ранок 26 травня

26 ТРАВНЯ 2024, 08:19

Трьох загиблих бійців ЗСУ поховали на Чернігівщині

26 ТРАВНЯ 2024, 00:31

ТОП-переглядів