Фотопідтвердження цього першим запостив чернігівський журналіст Сергій Карась.
«Чомусь особливо переживав за судьбу цієї пошкодженої росіянами пам'ятки: обласної бібліотеки для юнацтва. Навіть звернення до ЮНЕСКО писав (відповіді, щоправда, не отримав).
Радий, що почались хоч якісь роботи. Сподіваюся, будівлю врятують», - емоційно коментує автор у соцмережах.
У департаменті культури і туризму, національностей та релігій заспокоюють: ніхто і не думав кидати історичну споруду напризволяще. Навпаки, усі підготовчі моменти щодо майбутньої реконструкції ретельно пророблялися, аби не було подальших затримок.
Старт відновленню будівлі поклав Меморандум між World Monument Fund (Світовим фондом пам’яток) та Чернігівською обласною військовою адміністрацією, відповідно до якого ТОВ «КДК ІНЖИНІРИНГ» проводяться роботи з виконання І-го етапу робіт - консервування будівлі комунального закладу «Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва» Чернігівської обласної ради, розташованого в пам’ятці архітектури місцевого значення ХІХ ст. - Музей українських старожитностей Тарновського.
Ескізний проєкт, розроблений заслуженим архітектором України Юрієм Ковальовим, пройшов погодження безпосередньо в департаменті, а також в Управлінні містобудування та архітектури Чернігівської обласної державної адміністрації.
Директорка департаменту Людмила Замай коментує - на старт робіт також вплинули і численні блекаути:
«Початок робіт ускладнювала ситуація з відсутності електро- та водопостачання на об'єкті, але спільними зусиллями у дводенний термін мережі було підключено і роботи були розпочаті згідно з графіком».
Нині вже демонтували залишки зруйнованої російськими обстрілами покрівлі, будівлю огородили, засипали котловани, ведуться роботи по укріпленню стін, розбиранню автентичних елементів та оздоблення, встановленню каркасу для зведення тимчасового даху для запобігання подальшого руйнування пам’ятки від впливу зовнішніх природних чинників.
Відповідно до проєктної документації роботи з консервування будуть завершені до кінця поточного року. У планах - навесні 2023-го реалізувати ІІ-й етап робіт - підготувати проєкт до реставрації пам’ятки архітектури, про що вже є попередня домовленість зі Світовим фондом пам’яток.
"Час Чернігівський" писав про відновлення області після бойових дій:
- Попри холоди: у Чернігові ремонтують та відновлюють пошкоджене війною
- Після ракетного удару: у центрі Чернігова відновлюють багатоповерхівку
- На які порушені росіянами культурні пам‘ятки Чернігівщини допомагатиме збирати донати кіт Степан?
- У Чернігові відновлювати будівлю обласної бібліотеки для юнацтва допоможе Світовий фонд пам’яток
- Пошкоджений російськими бомбами: як ремонтують центр соціально-психологічної допомоги у Чернігові
- Ремонти у Чернігові за тиждень: що зроблено
- Засновник проєкту «Добробат» показав, як волонтери відбудували Ягідне