Чернігівські волейболістки про посилені тренування та командну роботу

17 СІЧНЯ 2024, 18:26

835

Анастасія Примаченко та Анастасія Миронцова

Говоримо із гравчинями волейбольної команди «Університет-ШВСМ» про спорт, тренування у час повітряних тривог та тактику гри: капітан команди Анастасія Миронцова і гравчиня Анастасія Примаченко.


Журналіст Арсен Чепурний: Привіт, друзі! Чернігівські волейбольні традиції набирають обертів. Говоримо сьогодні із гравчинями команди «Університет ШВСМУ у передачі «Наші люди».  Дивіться відео або читайте текстову редакторську версію.

Анастасія Миронцова, капітан команди:

– Як ви почали займатись волейболом?

 – Я почала займатись волейболом у дитячій спортивній школі. Моїм першим тренером була Ярмоленко Ірина Миколаївна. Ми грали дитячу лігу, потім по моєму віку вона закінчилась. А я хотіла займатися волейболом далі. У нас була юнацька команда команда волейболу Першої ліги. Нас туди забрали, там були і старші дівчата. Ми грали один сезон. Після цього багато більш дорослих дівчат пішло з команди «Університету-ШВСМ», тому нас забрали в цю команду. Дехто став зразу основним складом, дехто був заміною.

Анастасія Миронцова, капітан команди "Університет-ШВСМ"

Анастасія Миронцова

– Над чим команда працює найбільше?

– Всі гравці задіяні, основний склад або заміна, всім тренери приділяють достатньо уваги. Працюємо над прийомами, передачами, подачею, атакуючими елементами.

– Що можете сказати про команду?

– Минулого року в нас був оновлений молодий склад, грали перший раз. Мені, як капітану досить складно було, і дівчатам також. Але на цей сезон, я думаю, ми більш зігралися, тому буде легше, і результат, я думаю, буде кращим. Я думаю, дівчата всі розуміють, що я капітан, тому тренер мені більше довіряє, деяку інформацію він передає мені, і я вже дівчатам.

– Чогось хотіли би додати до тренувань?

– Напевно, завжди можна краще. Але на цей рік, я думаю, що всього досить. У нас дуже різноманітні тренування, цікаві завдяки нашим тренерам. Нам всім подобається.

– Чим український волейбол відрізняється від європейського?

– Я думаю, там йде більш швидкий, більш варіаційний волейбол, більш комбінаційний. Ми до цього йдемо, ми намагаємося так грати. Наприклад, можу сказати, що у порівнянні із минулим роком в нас стала гра швидше. Ми почали робити комбінації. Ми намагаємося, але не все виходить. З кожним туром буде набагато краще.

– Як це – бути капітаном команди?

– Я і перед цим у більш молодшому віці в своїй команді була капітаном. Тому для мене це не нова позиція. Це відповідальність. Мені довіряє тренер, і я намагаюся його не підвести.

– Які цілі у команди на цей сезон?

– Я думаю, як і у всіх команд, у нас цілі найвищі. Ми будемо намагатися боротися за медалі і потрапити у четвірку чемпіонату.

– Чого не вистачає команді?

– Вважаю, що нам в деяких моментах не вистачає досвіду. Ще дівчата всі досить молоді, майже всім до 20 років. У нас на даний момент зовсім не має досвідчених гравчинь. І інколи не вистачає впевненості у собі. Я вважаю, що тренер в нас вірить, і ми дуже багато чого вміємо. Але інколи не віримо у себе.

– Як проходять тренування?

– Ми тренуємося шість разів на тиждень. Думаю, що на даний момент, цього достатньо. В майбутньому ми будемо збільшувати кількість тренувань. Але зараз у нас була фізична підготовка перед сезоном. Ми тренувалися на пляжі, тобто багато бігових вправ, силових - ми ходили до «качалки». На даний момент, щоб більше працювати з м'ячами, ми тренуємося тільки один раз на день. Іноді виділяємо один-два рази на тиждень на «качалку». Але, мабуть, потрібно було б більше, але зараз немає можливості такої, адже майже всі дівчата студентки.

Тренування команди "Університет-ШВСМ"

– Як зараз справи з пляжним волейболом?

– Коли ми були менші, у нас було все чітко: граємо класичний сезон, потім йдемо на пляжний. Зараз, коли професійний або напівпрофесійний рівень, то у "пляжку" граємо влітку за бажанням. Але це дає фізичну підготовку і розуміння гри у волейбол. Там два гравці в команді, не можеш відстояти на полі. Ти повинен уміти все: приймати, пасувати, блокувати та нападати.

Це досить специфічний вид спорту. Він дуже відрізняється від класики. Чесно кажучи, я класику люблю набагато більше. Але влітку в «пляжку» нам подобається пограти для себе.

* * *

Анастасія Примаченко, гравчиня команди:

– Як і коли почали займатись волейболом?

– Почала займатися волейболом ще з дитинства, з 5-го класу. Тому я прийшла в ДЮСШ. Коли по цій команді проходили випробування, мене покликали сюди на перегляд гравців. Я пройшла, і мене запросили сюди грати.

– Щось змінилось у роботі команди в цьому сезоні?

– У нас змінився тренер. Тому змінилась тактика гри. Працюємо над командною грою, тому що у нас з'явилося багато нових гравців. Щоб у нас все було злагоджено. Також відпрацьовуємо стратегію волейбольну. Якщо будуть незрозумілі моменти, щоб ми дотримувалися нашої стратегії.

– Повітряні тривоги впливають на тренування?

– Заважають, тому що у нас зривається тренувальний процес. У нас віднімають наші години тренування, ми не можемо повноцінно відпрацювати якусь техніку. І це може також вплинути на подальші наші ігрові дії.

Анастасія Примаченко, гравчиня команди "Універстет-ШВСМ"

Анастасія Примаченко

– Як вдається поєднувати спорт і навчання?

– Вдається, але дуже складно. У першій половині дня у мене йдуть пари. Я навчаюся у університеті, в середині дня у мене тренування. Після тренування я відновлюсь, гуляю з друзями, потім ввечері роблю пари.

– Через такий напружений графік не було думок покинути спорт?

– Чому не кинула? Ну, тому що я вже багато тут займаюся. І волейбол мені подобається. Я просто не уявляю своє життя без волейболу, без цієї активності, без цих тренувань.  Я взагалі хотіла кинути ще у дитинстві, коли в мене була травма. Але коли травма пройшла, то зараз все добре.

* * *

Дивіться попередні випуски програми "НАШІ ЛЮДИ": 

Схожі новини

Бізнесмен живе з колишньою дружиною депутата: подробиці стрілянини у Прилуках

15 ЧЕРВНЯ 2024, 08:50

Обстрілів за тиждень поменшало: ситуація на прикордонні Чернігівщини

15 ЧЕРВНЯ 2024, 08:13

У Чернігові поховали 25-річного загиблого на війні бійця

14 ЧЕРВНЯ 2024, 18:46

«Кину матюкатися у фейсбуці» - як волонтер з Чернігівщини привертає увагу до зборів на ЗСУ

14 ЧЕРВНЯ 2024, 18:14

У Чернігівській області зʼявилися 14 нових магазинів. Які та де

14 ЧЕРВНЯ 2024, 17:12

Неврологічне відділення в Корюківці розширилося, але черги на лікування не зникли. Хворі їдуть з усіх сусідніх громад

14 ЧЕРВНЯ 2024, 16:31

“Патріоти” та F-16 для України: що фіксує безпекова угода зі США

14 ЧЕРВНЯ 2024, 16:25

ТОП-переглядів