Чернігівські дефлімпійці присвятили свої перемоги Україні

Чер 28, 15:50

950

Інна Афонченко після тривалої розлуки знову тренується у Чернігові. Дівчина у травні дебютувала на Дефлімпійських іграх в Бразилії і відразу ж виграла три золоті медалі у стрільбі з пневматичного пістолета. Через війну сходження до вершини було неймовірно складним. Інна готувалася навіть тоді, коли не було спорядження. 

"Поїхали на Західну Україну до родичів. я там знайшла іграшковий пістолет примотала пляшку води, щоб була вага і тренувалася кожного дня, потім запросили до Польщі на збір і я встигла підготуватися і впевнено поїхала на змагання",  - каже Інна Афонченко, чемпіонка Дефлімпійських ігор.

Тренер дівчини каже, що спортсменам та тренерам дивом вдалося виїхати з майже оточеного Чернігова і вивезти спортивне спорядження.  Та й спортивних чиновників довелося вмовляти включити чернігівку до складу збірної.

"В першу черг спортсмени були евакуйовані. Через поля їхали з провідниками, важко домовлялися, мимо блокпостів росіян. Наступна задача вивезти інвентар, зброю, з якою виступають ", - розповів Геннадій Авраменко, заслужений тренер України 

А тому успіхом Інни на Дефлімпійських іграх Геннадій Авраменко неабияк задоволений. В цьому заслуга багатьох людей: покійної дружини, яка починала сходження дівчини на вершину, доньки – Галини, яка теж допомагала. Підставляє плече і чернігівська обласна федерація стрільби.

"Новий керівник федерації Віталій Свириденко він залучився до роботи гарно свої кошти вкладає у стипендії, фінансово підтримує і піклується про нас", - розповів Геннадій Авраменко.

Усіх учасників Дефлімпійських ігор від Чернігівщини зібрали для привітань в обласній військовій адміністрації. Крім Інни, ще двоє чернігівських спортсменів – плавці Владислав Адамович та Олексій Коломієць стали чемпіонами, здобувши відразу кілька комплектів нагород. За успіхи дефлімпійців та тренерів відзначили ще й грошовими винагородами. 

"Всупереч, а не завдяки, виборюєте ці нагороди і приносите цю честь і перемоги для нашої країни",  - каже В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА.

Приводів для радості небагато, коли в Україні війна, кажуть спортсмени. А тому вони з усіх сил намагалися виграти золоті медалі, аби порадувати всю Україну, якій вони і присвятили свої звитяги. 

"Було важко на змаганнях.  А те, що я досягнув таких висот – присвячує всій Україні", - розповів Олексій Коломієць, чемпіон Дефлімпійських ігор.

"Був впевнений у перемозі, але було нелегко.  5 медалей – великий успіх для мене. Ці медалі присвячую Збройним силам та та всій Україні", - каже Дмитро Гунько, тренер - Ми з хлопцями йшли до перемог 5 років, тренувалися, потім війна. За цей період були проблеми з тренувальним процесом, ми вистояли і зробили той результат, який був очікуваний.

Зараз дефлімпійці вдома відновлюють сили і вже подумки готуються до наступних стартів.

Читати також: Олена Костевич розповіла, що надихає її перемагати

Схожі новини

Знищив 15 одиниць ворожої техніки: у Ніжині батькам загиблого Героя передали орден Данила Галицького

Сер 07, 22:06

Герой невидимого фронту або як ріпкинець Микола Джола в окупації молоко возив людям

Сер 07, 19:58

Не можна звикнути до загибелі колег: водій Чернігівобленерго про роботу під ворожими обстрілами

Сер 07, 17:51

Найвродливіший полісмен України вже не вільний

Сер 07, 15:56

Як живе Любецька громада нині?

Сер 07, 13:11

Бельгійське абатство пожертвувало €10 тис на відновлення шкіл Чернігова

Сер 07, 12:48

Вiдео

До вчительки з Чернігова прийшли її учні розбирати завали розбомбленого будинку

Сер 07, 11:36

ТОП-переглядів