Інна Афонченко після тривалої розлуки знову тренується у Чернігові. Дівчина у травні дебютувала на Дефлімпійських іграх в Бразилії і відразу ж виграла три золоті медалі у стрільбі з пневматичного пістолета. Через війну сходження до вершини було неймовірно складним. Інна готувалася навіть тоді, коли не було спорядження.
"Поїхали на Західну Україну до родичів. я там знайшла іграшковий пістолет примотала пляшку води, щоб була вага і тренувалася кожного дня, потім запросили до Польщі на збір і я встигла підготуватися і впевнено поїхала на змагання", - каже Інна Афонченко, чемпіонка Дефлімпійських ігор.
Тренер дівчини каже, що спортсменам та тренерам дивом вдалося виїхати з майже оточеного Чернігова і вивезти спортивне спорядження. Та й спортивних чиновників довелося вмовляти включити чернігівку до складу збірної.
"В першу черг спортсмени були евакуйовані. Через поля їхали з провідниками, важко домовлялися, мимо блокпостів росіян. Наступна задача вивезти інвентар, зброю, з якою виступають ", - розповів Геннадій Авраменко, заслужений тренер України
А тому успіхом Інни на Дефлімпійських іграх Геннадій Авраменко неабияк задоволений. В цьому заслуга багатьох людей: покійної дружини, яка починала сходження дівчини на вершину, доньки – Галини, яка теж допомагала. Підставляє плече і чернігівська обласна федерація стрільби.
"Новий керівник федерації Віталій Свириденко він залучився до роботи гарно свої кошти вкладає у стипендії, фінансово підтримує і піклується про нас", - розповів Геннадій Авраменко.
Усіх учасників Дефлімпійських ігор від Чернігівщини зібрали для привітань в обласній військовій адміністрації. Крім Інни, ще двоє чернігівських спортсменів – плавці Владислав Адамович та Олексій Коломієць стали чемпіонами, здобувши відразу кілька комплектів нагород. За успіхи дефлімпійців та тренерів відзначили ще й грошовими винагородами.
"Всупереч, а не завдяки, виборюєте ці нагороди і приносите цю честь і перемоги для нашої країни", - каже В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА.
Приводів для радості небагато, коли в Україні війна, кажуть спортсмени. А тому вони з усіх сил намагалися виграти золоті медалі, аби порадувати всю Україну, якій вони і присвятили свої звитяги.
"Було важко на змаганнях. А те, що я досягнув таких висот – присвячує всій Україні", - розповів Олексій Коломієць, чемпіон Дефлімпійських ігор.
"Був впевнений у перемозі, але було нелегко. 5 медалей – великий успіх для мене. Ці медалі присвячую Збройним силам та та всій Україні", - каже Дмитро Гунько, тренер - Ми з хлопцями йшли до перемог 5 років, тренувалися, потім війна. За цей період були проблеми з тренувальним процесом, ми вистояли і зробили той результат, який був очікуваний.
Зараз дефлімпійці вдома відновлюють сили і вже подумки готуються до наступних стартів.
Читати також: Олена Костевич розповіла, що надихає її перемагати