Чернігівські чиновники організували схему з «освоєння» бюджетних коштів на закупівлі продуктів харчування для навчальних закладів. Йдеться про посадовців Управління освіти міської ради ти керівництво КП «Шкільне», про це повідомляє Північній офіс Держаудитслужби. Увагу до цього привернув президент антикорупційної громадської спілки «Совість» Володимир Демиденко.
Управління освіти закуповує через систему «Прозорро», а КП «Шкільне» - за прямим договорами. Наслідок цього – однакові продукти для дітей, дитячих садків, школярів, закуповуються в одних і тих самих постачальників по цінам, які відрізняються в три рази, - говорить пан Володимир.
Володимир Демиденко
Таким чином, після укладання угод вартість могла зростати у декілька разів шляхом підписання додаткових договорів. Наприклад, за даними Держаудитслужби, один із договорів, укладений з постачальником, з початкової суми в 712 тис грн зріс до майже чотирьох мільйонів.
Виявивши це, каже Володимир Демиденко, було прийняте рішення залучити державних аудиторів.
Ми звернулись до Держаудитслужби з тим, що треба навести порядок. Крім того, це питання розглядала «Прозорість і підзвітність», спеціальна група, яка працює в ОВА. Тоді було прийняте рішення звернутись до Держаудистулжби, вони провели перевірку і виявили, що всі ці факти підтвердились.
Ми намагались зв’язатись із начальником Управління освіти міськради Василем Білогурою, але наразі відповіді не отримали. На своїй сторінці у Facebook пан Білогура зазначив, що висновок аудиторів зроблений з метою усунути його з посади, цитата: «І, як не дивно, відповідальність покладають на начальника Управління освіти, хоча підприємство йому не підпорядковується».
А начальника КП «Шкільне» Віталія Лосєва… ще й преміювали. Причому двічі за 2024 рік.
Розпорядження про премії підписував тодішній секретар міської ради Олександр Ломако. Він же, до речі, проводив через виконком програму фінансової підтримки "Шкільного" на 2024 рік. Ця підтримка зросла з 11,4 млн грн у 2022 році до майже 28 мільйонів у 2024.
Цікаво, що КП «Шкільне» закуповувало продукти, наприклад, у ТОВ "Продлідер-19", яке за інформацією видання "Наші гроші", у 2022 році закупило найдорожчу гречку в Україні для міських шкіл — 119 гривень за кілограм. Його засновником, до речі, був директор КП «Шкільне» Віталій Лосєв.
Наразі матеріали перевірки Держаудитслужби передані до правоохоронних органів.
***
Час Чернігівський писав про таке:
- У Чернігові черговий корупційний скандал: зловживання на будівництві дитсадка
- Земельні махінації на 2,5 млн грн: у Чернігові чиновнику повідомили про підозру
- Порушень та недоліків на 330 мільйонів гривень: держаудитслужба перевірила комунальні підприємства Чернігова