На Чернігівщині втричі збільшили площі під посів озимої пшениці

28 ЖОВТНЯ 2022, 09:26

1557

Цьогорічна посівна суттєво відрізняється від усіх минулих сезонів. Насамперед, через війну та засміченість полів вибухонебезпечними предметами, що впливає на терміни традиційних аграрних процедур як-от посів, обробка, збирання врожаю.

Аби не втратити потужності та ринок - чернігівські аграрії вдаються до незвичних кроків, зокрема, радикально збільшують кількість посівів під деякі озимі культури.

Так, аграрії рапортують: у 2022-му площі під озиму пшеницю в ТОВ «Чернігівська індустріальна молочна компанія» (Чернігівський кластер ІМК) збільшені щонайменше втричі: під культуру відведено близько половини площі, яку обробляє підприємство, – 13 000 га проти звичних 4-5 000 га. Таке рішення пов’язане зокрема з тим, що навесні підприємство не змогло провести посівну кампанію – значна частина його полів потребувала розмінування.

«Ми почали посів озимої пшениці досить рано, ще наприкінці серпня», – розповідає гендиректор товариства Іван Крючков. «Це давало підстави сподіватися, що закінчити його вдасться в оптимальні терміни. Проте затяжні вересневі дощі не дали нам цього зробити – і ми завершуємо посів тільки в другій половині жовтня. Через те, що посівна суттєво розтяглася в часі, стан посівів неоднорідний. На майже 6 500 га пшениця вже зійшла і навіть кущиться. Після дощів було тепло й почала рости трава, тож нам навіть довелося непланово вносити гербіцид. На решті площ, засіяних пізніше, сходів поки немає. Проте прогноз обіцяє нам досить теплу погоду, земля волога, тож є достатньо підстав сподіватися хороших сходів».

Також, цьогоріч посіяли і дослідні ділянки сортової озимої пшениці. Тож, моніторинг триває.

Ще раніше підприємство звітувало про те, що приступили до обмолоту насіння соняшника.

У Носівці у місцевому ПП «Агропрогрес» наприкінці жовтня обмолот соняшнику  перетнув екватор: уже вдалося зібрати врожай з близько  60% зайнятих культурою площ.

«Ми почали збирати соняшник 7 жовтня, що досить пізно, але осінь видалася дощовою, як ніколи, – розповідає директор агропідприємства Михайло Шумейко. – Кілька разів погода знову змушувала нас перериватися, тож ми змогли вийти на хороший темп збирання не так давно. Всього під соняшником у нас 5400 га, на 20 жовтня зібрано 62% (3360 га). У полях працюють 6 комбайнів, які загалом обмолочують близько 300 га на день. Десикацію по соняшнику ми не проводили, збирати почали з вологістю 18-19%, яка, на щастя, поступово знизилися до оптимальної. Середня врожайність – 34,2 ц/га. Пізні жнива й безперервні дощі не могли не позначитися на стані культури, тож потрібно забрати соняшник з поля якнайшвидше».

Довідково

Десикація соняшнику - агрометодологія, яку здійснюють з метою прискорення дозрівання і збирання врожаю та зниження його втрат від грибкових захворювань (білої і сірої гнилі). Десикацію соняшнику зазвичай починають за вологості насіння близько 20-25%, кошиків - 80, стебел - 60%. Рослини набувають такої стадії через 35-40 діб після масового квітування рослин соняшнику.

"Час Чернігівський" писав про успіхи чернігівських виробників продуктів: Чернігівську вівсянку відтепер можна знайти на полицях однієї з найбільших рітейл-мереж світу в Польщі.

Схожі новини

Бізнесмен живе з колишньою дружиною депутата: подробиці стрілянини у Прилуках

15 ЧЕРВНЯ 2024, 08:50

Обстрілів за тиждень поменшало: ситуація на прикордонні Чернігівщини

15 ЧЕРВНЯ 2024, 08:13

У Чернігові поховали 25-річного загиблого на війні бійця

14 ЧЕРВНЯ 2024, 18:46

«Кину матюкатися у фейсбуці» - як волонтер з Чернігівщини привертає увагу до зборів на ЗСУ

14 ЧЕРВНЯ 2024, 18:14

У Чернігівській області зʼявилися 14 нових магазинів. Які та де

14 ЧЕРВНЯ 2024, 17:12

Неврологічне відділення в Корюківці розширилося, але черги на лікування не зникли. Хворі їдуть з усіх сусідніх громад

14 ЧЕРВНЯ 2024, 16:31

“Патріоти” та F-16 для України: що фіксує безпекова угода зі США

14 ЧЕРВНЯ 2024, 16:25

ТОП-переглядів