Російський напад завдав колосальних збитків українським аграріям. Одна з найбільш постраждалих – Чернігівщина. Фермери нашої області зробили найбільшу кількість заявок -143 щодо отримання засобів тимчасового зберігання зерна, так званих рукавів. Через проблеми з логістикою аграріям зараз нема де зберігати зерно.
"Зараз є велика проблема з вивезенням продукції, нема куди складати. Вирощуємо соняшник гречку кукурузу ріпак сою. У кожну з цих коробок поміщається 200 тон кукурудзи", - каже фермер Андрій Тарасенко.
Чернігівщина стала першим регіоном України, якому передали партію міжнародної допомоги – засоби для зберігання зерна та спецтехніку. Донорами проекту є – Японія, Канада та Австралія.
Збір заявок та розподіл рукавів для зберігання зерна відбувається за координації Чернігівської ОВА.
"Загалом фермери Чернігівщини отримають понад 3 тисячі рукавів місткістю 650 тисяч тон. А також спецтехніку украхїнського виробництва для обслуговування засобів для зберігання. Ми полануємо отримати 35 тисяч таких рукавів, щоб покрити потребу на 7 млн тон зберігання будуть діяти інші програми і ми закриємо іншу частину зберігання", - каже Маркіян Дмитрасевич, заступник міністра аграрної політики та продовольства України.
ООН розуміє величезну роль українських аграріїв для світової продовольчої безпеки, кажуть її представники. Тому й забезпечують наших фермерів необхідним сільгоспобладанням.
"Сьогодні дуже важливий день ми починає дистрібюцію засобів зберігання зерна за коордтинацією міністарсва агарарної політики. Також це стосується і міжнародного рівня безпеки, оскільки українське зерно іде на країни Африки, Азії та інші", - повідомив П’єр Вотьє, голова офісу продовольчої та сільськогосподарської оранізації ООН.
Міжнародні партнери вже зараз говорять, що готують допомогу українським аграріям на наступний 2023 рік. Насамперед – щодо забезпечення посівним матеріалом.
"Час Чернігівський" знімав відео про фермера: Як 500 корів пережили окупацію? Про відновлення роботи фермерського господарства на Чернігівщині.