У навчальному закладі з‘явиться бомбосховище завдяки бельгійському священику Карелу Стаутемасу, аббатству Грімберген, Ауд-Скаутс та тим людям, які жертвують на допомогу Україні сотні, а то і тисячі євро, інформує чернігівська волонтерка Олена Чижова, яка нині проживає у Бельгії.
5 днів вже згаданий отець Карел провів у Чернігові та Києві.
«Дивовижні чоловіки, одні з перших іноземців, яких я знаю, у перший тиждень вторгнення проїхали самі 1700 км до польського кордону з допомогою і потім евакуювали людей. Згодом здійснили ще 5 гуманітарних поїздок з допомогою для Чернігова», - пише у соцмережах Олена Чижова.
Влітку скаути Грімбергена пожертвували 10 000 євро на заміну розбитих вікон у школі №27. Допомогли придбати сучасне обладнання для Чернігівського міського пологового будинку. На передову відправили 4 карети швидкої допомоги.
Отець Карел нарешті зміг особисто зустрітися в Чернігові з усіма людьми, яким він допомагає довгих 10 місяців.
«В оновленій школі №27 стільки життя! Діти могли пограти зі священиком у баскетбол у спортзалі, вікна якого були повністю знищені під час російських обстрілів. Я рада повідомити, що ми продовжуємо чудовий проєкт для чернігівських шкіл https://savechernihivschool.online», - додає волонтерка.
Школа №6 в списку була з самого початку. Проєкт здавався нереальним через численні руйнування та зависоку для волонтерської ініціативи суму, до того ж понад 600 дітей мусять навчатися онлайн усі ці місяці.
Школа має звичайний підвал, який у мирний час використовувався як склад. Тепер його слід перетворити на безпечний прихисток для дітей. З новою вентиляцією, туалетом, повністю змінити загальні приміщення.
Сьогодні школи в Україні можуть працювати лише за наявності таких бомбосховищ. Іноді діти витрачають свої 2-3 години на те, щоб пересидіти тривогу.
У грудні за державні кошти замінили розбиті вікна у міських школах. Але для укриття нічого не залишилося.
Як бути? Тут на допомогу приходить креатив.
«Дивовижні волонтери Казахстану Ірина Лепкіна-Семенчук та Євген Рибалко вдень і вночі разом із сотнями людей виготовляють маленьких ляльок – Ангелів Свободи та продають їх за пожертви. За 10 тис доларів вже закупили обладнання для бомбосховища школи», - говорить Олена Чижова.
Та бюджет на ремонт укриття (майже 2 млн. грн.) все одно видався нереальним
Отець Карел все одно вирішив підтримати школу №6 і допомогти з фінансуванням. Це означає, що сотні дітей за кілька місяців зможуть вперше піти до своєї школи з 24 лютого.
Зустріч із головою ОВА
"Час Чернігівський" знімав відео ремонт однієї зі шкіл Чернігові за кошти державного бюджету: у Чернігові за державні кошти ремонтують школу, що постраждала від російських бомб. А також як ремонтували багатоповерхівку: вікна та дах - у Чернігові ремонтують багатоповерхівку, що постраждала від російських бомб.