Чернігівська компанія стала учасницею найбільшої у світі виставки у США. Про неї пише Forbes

05 ЛЮТОГО 2024, 16:33

2309

Чернігівська компанія Meredot на найбільшій у світі виставці у США

Також компанія стала героїнею сюжету українського бюро Голосу Америки.

Засновник чернігівського стартапу Meredot, який досі облікується за адресою у Чернігові, Роман Биско за лічені місяці до вторгнення разом з родиною емігрував у США (штат Орегон, м. Лейк Освего). Він розповів про те, яку саме технологію просуває його компанія. Цей стартап виготовляє бездротові зарядні станції для електротранспорту та інвалідних візків.

«Чи можна собі уявити, як люди будуть заряджати їхні гаджети через 20-30 років? Чи будуть вони використовувати кабелі для підключення? Я - ні. Тому ми вилучаємо кабелі. Чи це буде інвалідна коляска, чи самокат, чи електрокар?», - коментує Биско.

Чернігівська компанія стала учасницею найбільшої виставки у США. Про неї пише Forbes   Чернігівська компанія стала учасницею найбільшої виставки у США. Про неї пише Forbes

Meredot став учасником найбільшої у світі виставки споживчої електроніки CES у Лас-Вегасі у січні 2024-го. 

Технологія, яку презентують чернігівці, може заряджати на 11 тис Ватт на відстань до 30 см з ефективністю 93%. 

Чернігівська компанія стала учасницею найбільшої виставки у США. Про неї пише Forbes   Чернігівська компанія стала учасницею найбільшої виставки у США. Про неї пише Forbes

Чернігівська компанія стала учасницею найбільшої виставки у США. Про неї пише Forbes   Чернігівська компанія стала учасницею найбільшої виставки у США. Про неї пише Forbes

В Штатах існує декілька компаній, які підняли до $160 млн і технологія чернігівців на рівні з конкурентами. Роман Биско стверджує, що чернігівці мають перевагу у ціні та функціоналі. І у них вже є кілька контрактів з американськими компаніями.

Також про українців згадав і американський Forbes. Видання зауважило, що технології Meredot дуже зручні для мандрівників, які подорожують на інвалідних візках у аеропортах. 

У мандрівників в інвалідних візках є лише кілька годин до вильоту, щоб зарядити візок. Це впливає на час роботи батареї. Нові досягнення, такі як технологія бездротової зарядки від Meredot, дозволять мандрівникам заряджати свої інвалідні візки та подібні пристрої в зручному місці. 

«Цю нову систему, яка отримала визнання критиків, можна встановити на різні моделі допоміжних засобів пересування без необхідності вносити суттєві зміни в сам пристрій, який часто виготовляють на замовлення для індивідуальних потреб. Бездротова зарядка значно підвищує автономність електротранспорту, забезпечуючи справді розумну та комфортну мобільність», - пише оглядач Джоан Шурвелл.  

Повністю автономні електричні інвалідні візки вже представлені в аеропортах Японії, Канади та Сполучених Штатів. Цей винахід дозволяє пасажирам з обмеженими можливостями на невеликому екрані обрати потрібний гейт, і крісло розвернеться та повернеться до делегованої зони, щоб підібрати пасажира.

Також компанія увійшла до Топ-100 щорічного Челленджу стартапів Центральної та Східної Європи від Vestbee. 

ТОВ «Мередот» зареєстрована у Чернігові трохи більше 2 років тому. 

Джерело:  Голос Америки

"Час Чернігівський" писав про таке:

Схожі новини

Авто зʼʼїхало в кювет, повипадали корита із мʼясом: на Чернігівщині поранили у живіт засновника мисливського господарства

20 ЛЮТОГО 2024, 22:14

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: викладачка англійської мови про те, як змінились учні за час війни, нові технології та мотивацію

20 ЛЮТОГО 2024, 18:20

Як ремонтують розмиту повінню дорогу в прикордонній громаді

20 ЛЮТОГО 2024, 17:07

Земельні махінації на 2,5 млн грн: у Чернігові чиновнику повідомили про підозру

20 ЛЮТОГО 2024, 15:51

Ніколи не їздила потягом і лише раз пила алкоголь: у Батурині місцева жителька відсвяткувала 106 років

20 ЛЮТОГО 2024, 14:52

Фото

Акторка з Чернігова показала свою квартиру, яку зруйнували росіяни

20 ЛЮТОГО 2024, 13:58

Фото

Борзнянські гирьовики стали кращими в Чернігові

20 ЛЮТОГО 2024, 12:51

ТОП-переглядів