Чернігівщина позбавляється російсько-радянського спаму

Тра 14, 08:13

1756

Чернігівщина позбавляється російсько-радянського спаму

@Час Чернігівський

По всій Чернігівщині активізувались процеси відмови від назв та пам’ятників, що пов’язані із періодом СРСР та російською культурою.

У Чернігові працює ініціативна група з перейменування вулиць. Всього мають вже більше 140 пропозицій.  Частині хочуть повернути історичні назви. Приміром, Родимцева назвати Воздвиженською, Декабристів – Чорториївський Яр, а Малясова – Пантелеймонівською.

Іншим – дати імена видатних земляків, таких як краєзнавець Андрій Карнабед, Герой України Євген Лоскот, Почесний громадянин Валерій Сарана. Не забули і про історичні постаті – князів, гетьманів і сотників.

Вулиці Першого Травня пропонують дати назву Першої окремої танкової Сіверської бригади, а вулицю Рокоссовського перейменувати на проспект Левка Лук’яненка. 

«Пропозицій надійшло дуже багато. Можливо, вже невдовзі у Чернігові з’явиться площа або сквер Магдебурзького права, і вулиця Комунальників. Героїзм людей, які забезпечували життєдіяльність міста під обстрілами і підтримують чистоту і порядок нині, гідний високої оцінки і шани»,  - йдеться у повідомленні на сайті Чернігівської міської ради.

У Ніжині почали першими – ще 11 березня вулицю Московську перейменували у вулицю імені Станіслава Прощенка. Він – ветеран АТО, громадський активіст, загинув 1 березня у бою під рідним Ніжином, до речі у бою неподалік Крут.

У Прилуках профільна робоча група вже має пропозиції перейменувати 35 вулиць, які мають назви, пов’язані із радянською ідеологією чи окремими постатями.

Приміром, назву Пушкіна вулиця у Прилуках носить останні 84 роки. У 1938 її перейменували на честь двох візитів письменника до міста. До цього майже півтора століття вулиця називалася Підвальною через складські підвальні приміщення для зберігання та очищення горілки, які тут знаходилися. Є суперечливі по героям або мають загальні назви, такі як Інтернаціоналістів, Партизанів, Колективна, Кооперативна, Дружби народів. Їх теж пропонують переменувати.

У Новгороді-Сіверському зображення Леніна та Сталіна прибрали із водонапірної вежі. Цю споруду збудували у 1901 році. А у 30-х роках ХХ століття її "прикрасили" мозаїчними портретами Сталіна та Леніна.

Довгі роки місцеві активісти звертали увагу місцевої влади на необхідність демонтувати ці зображення. Нарешті на початку квітня за наказом районної військової адміністрації їх прибрали.

Читати також: У Новгороді-Сіверському демонтували зображення Леніна та Сталіна

Паралельно у Чернігівській обласній адміністрації готують пакет документів для зняття з облікумонументу «Три сестри» на кордоні України, РФ та Білорусі поблизу Сеньківки. Після чого споруду можна буде демонтувати.

Читати також: Чаус доручив знести монумент "Три сестри" на кордоні з РФ та Білорусією

Схожі новини

Вiдео

У Чернігові помолилися за загиблих в Україні дітей

Чер 02, 21:25

Фото

Як Чернігів став прикладом для розробки фінської інструкції з будівництва та організації урбан-простору

Чер 02, 18:26

Вiдео

Чим страшні "модні" наркотики: як у Чернігові допомагають позбутись залежності

Чер 02, 16:44

Не ковбасами єдиними: у Куликівці виготовлятимуть суші

Чер 02, 14:16

У Прилуках живодер катував кота

Чер 02, 14:08

Вiдео

Франція підтримає включення культурних об’єктів Чернігівщини до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Чер 02, 11:05

У Чернігові затримали п’яного водія – спричинив одразу дві ДТП

Чер 02, 10:26

ТОП-переглядів