Чернігівщина потребує посилення підрозділів ППО: чи є охочі захищати небо

08 ЖОВТНЯ 2025, 19:50

8472

Михуля Юрій

На думку військових експертів, ситуація з ППО на Чернігівщині не проста

У вересні ворог удвічі збільшив атаки ударними дронами по Чернігову та області. Наслідки цих ударів чернігівці можуть бачити і відчувати на собі. Агресор змінив тактику щодо Чернігівщини.    

Михайло Жирохов

Михайло Жирохов, військовий експерт

Зараз, нажаль, вони масштабували виробництво ударних дронів і Чернігівщину, Сумщину, Харківщину, вони використовуютьс як полігон, де  реалізують людожерський план, щоб Україна увійшла в опалювальний сезон максимально проблемно, тому бачимо комплексні удари по енергетиці, по газовидобувній промисловості.

Наразі підрозділи ППО дуже потребують посилення, насамперед операторів БПЛА. Про цю потребу повідомив начальник МВА Дмитро Брижинський після зустрічі з військовими. Так, дійсно жителі Чернігівщини телефонують і цікавляться тим, як потрапити у підрозділи ППО, але охочих підписати контракт чи мобілізуватися поки не багато, кажуть у центрі рекрутингу української армії.  

Зоряна

Зоряна, рекрутерка центру рекрутингу української армії:

Люди почали активно телефонувати, запитувати. Але розуміння таке: прийде постріляє і піде далі. Це буде військова служба по контракуту чи мобілізиції. Дзвонять, але можна звернутися до нашого рекрутингового центру, а також до СБС, ДПСУ, ЗСУ. Вакансій дуже багато. Це різні оператори бпла, будь-які посади багато, запрошуємо, підберемо для захисту нашого регіону чи країні. І кожній бригаді є посади ППО.

Наразі відомо, що волонтер Сергій Стерненко повідомив, що налагодив співпрацю з обласною владою і пообіцяв допомогу і зміни у захисті повітряного простору Чернігівщини. Втім, на думку військових експертів, ситуація з ППО на Чернігівщині не проста і військовим доводиться робити нелегкий вибір.

Михайло Жирохов, військовий експерт: 

Військові прикривають військові об’єкти і , знаючи невелику кільксть ППО, не хотів би бути на місці генерала, який приймає рішення, що прикрити: виробництво зброї, боєприпасів чи тец. Це важкий вибір і військові обирають перше.

Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко

"Час Чернігівський" писав про таке: Посилення ППО, блекаут, строки повноважень: облрада провела одне з останніх засідань

Схожі новини

Пряма мова

Ядерна зброя: чи застосує її ворог? Розповідає експерт

10 ЧЕРВНЯ 2026, 18:32

Пережив австрійські концтабори і виростив трьох синів: чернігівець відсвяткував 100-річчя

10 ЧЕРВНЯ 2026, 17:02

Через удар російського дрона на Чернігівщині загинув поліцейський

10 ЧЕРВНЯ 2026, 15:28

Ціни прийнятні, смак не вразив: японський блогер оцінив суші у Ніжині

10 ЧЕРВНЯ 2026, 15:08

Громада з Чернігівщини стала найспортивнішою в Україні

10 ЧЕРВНЯ 2026, 14:12

Викинули сміття та засвітилися на відео: у Чернігові оштрафували подружжя

10 ЧЕРВНЯ 2026, 12:24

Фото

"Карпатська зміна" в розпалі: як відпочивають на Буковині діти з Чернігівщини

10 ЧЕРВНЯ 2026, 10:44

ТОП-переглядів