Чернігівців-пільговиків у 2025-му возитимуть безкоштовно. Але якщо картки чи посвідчення не буде при собі - штрафуватимуть

31 ГРУДНЯ 2024, 16:01

2732

Ярмоленко Анастасія

Чернігівців-пільговиків у 2025-му возитимуть безкоштовно. Але тих, хто без картки чи посвідчення - може чекати штраф

Фото ілюстративне

Бюджетом громади на 2025 рік профінансовані пільгові перевезення жителів міста в громадському транспорті. 

Про це повідомив очільник МВА Чернігова Дмитро Брижинський. 

«Зустрівся з керівниками, які забезпечують перевезення мешканців у громадському транспорті. 

Довів їм, що бюджетом громади на 2025 рік профінансовано безоплатний проїзд в громадському транспорті пільговим категоріям», - написав він у власному телеграм-каналі

Відповідно до статті 38-1 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» право на безоплатний проїзд  мають: 

У тролейбусах: 

  • Ветерани війни;
  • Громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
  • Особи з інвалідністю;
  • Пенсіонери;
  • Інші категорії громадян, визначені законом. 

В автобуснрму транспорті: 

  • Ветерани війни;
  • Громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
  • Особи з інвалідністю;
  • Інші категорії громадян, визначені законом. 

«Керівники запевнили, що право на безоплатний проїзд буде забезпечено для мешканців, які предʼявлять пільгову картку або посвідчення відповідного зразку, яке по закону України надає право на безоплатний проїзд», - зауважив Дмитро Брижинський.

Начальник управління транспорту Чернігівської міської ради Олександр Рижий також повідомив, що усі пільгові категорії давно і спокійно користуються правом на проїзд. 

"Для цього людина при собі повинна мати посвідчення і зареєструватися в автоматизованій системі обліку (себто, прикласти транспортну картку до валідатора - ред.). 

Якщо при собі пасажир-пільговик не буде мати посвідчення, яке дає йому право на безкоштовний проїзд, або транспортної картки - йому доведеться сплатити штраф - у 20-кратному розмірі від вартості проїзду. 

Його можна буде оплатити як одразу контролеру, або за квитанцією у банківському відділенні"

Поки що забудькуватих пасажирів обіцяють не штрафувати, а обмежитися попередженням. Однак така поблажливість буде лише тимчасовою. 

Чому такі суворі заходи? Олександр Рижий пояснює: з 2025-го коштом бюджету міста будуть компенсувати перевізникам перевезення пільговиків по фактичній кількості перевезених цих категорій пасажирів. А для цього спочатку потрібно розрахувати цю кількість. 

"Час Чернігівський" писав про таке:

Схожі новини

Вiдео

«Зараз сортуємо картоплю - хіт продажів», - аграрій про нові сорти і допомогу від держави

09 БЕРЕЗНЯ 2026, 19:06

Тиждень після кризи: в Чернігові нарешті поїхали два маршрути

09 БЕРЕЗНЯ 2026, 18:00

Без світла, туалету та вентиляції: громада прокоментувала аудит команди Омбудсмена

09 БЕРЕЗНЯ 2026, 17:03

Чернігівщина отримає майже 17 млн грн на розвиток науки: як розподілили гроші

09 БЕРЕЗНЯ 2026, 15:33

Напередодні свого 50-річчя суддя з Сахнівки очолила райсуд на Чернігівщині

09 БЕРЕЗНЯ 2026, 14:50

Стрілець із Чернігівщини відзначився на чемпіонаті Європи

09 БЕРЕЗНЯ 2026, 13:12

Чернігівка прикрасила обкладинку головного журналу української діаспори в США

09 БЕРЕЗНЯ 2026, 11:44

ТОП-переглядів