Центр реабілітації для дітей з інвалідністю «Відродження»: заклад, де народжуються дива і здійснюються мрії

03 ГРУДНЯ 2022, 17:21

2305

Світлана з донькою Діаною з Ніжина приїздять у чернігівській реабілітаційний центр Відродження вже 11 років. За цей період вдалося досягнути значних результатів насамперед завдяки фахівцям і сучасним методикам реабілітації дітей з інвалідністю. Дівчинку навчили ходити, розмовляти, а зараз вона навіть вчить англійську. Мамі Світлані складно, але вона тримається завдяки підтримці родини.

"Це важко з роками. На початку - морально навчитися з цим жити, а зараз важче фізично, посадити в машину, процедури. Це моя дитина, не розумію, як можна віддавати кудись і спокійно жити. Звичайно є безвихідні ситуації. В мене є підтримка сім’ї, легше справлятися. Безмежна любов матері до дитини це основне", - каже Світлана.

Семену незабаром 16. У центрі він змалечку. Зробив тут свої перші кроки. Зустрів багато друзів. А головне - навчився бути сильним і досягати мети.    

"Я дуже радий що познайомився з Відродженням. Я б не навчився ходити і не зустрів би друзів. Тут гарні масажисти, фізкультура. Далі хочу стати кухарем і відкрити свій заклад", - розповів Семен.

У центрі поєднуються різні форми реабілітації дітей з інвалідністю: медична, фізична, соціальна, психологічна, працетерапія. Особливою популярністю користуються водні процедури, масаж. А також ось такі заняття з глинотерапії.

"Наш заклад. Тут особливі дітки, і не завжди дитина може словами висловити свої почуття, враження. Приходять до нас і за допомогою рук іматеріалу вона показує емоції отримує задоволення. Це спілкування", - каже Галина Близнюк вчитель реабілітолог.

Завдяки іноземним меценетам у центрі запускають новий технологічний проект – дітей навчатимуть роботі з 3D принтером.   

"Для нас поки нова технологія. Ми цей проект запускаємо щоб дітки могли бачити і навчатися як за допомогою 3д принтера друкується деталі.  Є сканер який скануватиме деталі які будемо друкувати, - Ігор Ісаєнко, вчитель-реабілітолог.

Як і вся країна центр переживає складні часи. Чимало дітей з батьками, втікаючи від війни, виїхали за кордон. Однак на них чекають. У закладі намагаються створити якомога кращі умови для реабілітації дітей і їх безпеки. Активно працюють над забезпеченнням безперебійної роботи систем життєзабезпечення центру.  

"Сьогодні з обласною адміністрацією спілкувалися щодо запасного генератора. А так за допомогою благодійників з США будемо робити свердловину і буде індивідуальне забезпечення центру і світло, і вода. Житєдільяностіь буде забезпечена повністю", - розповідає Василь Пасічник, директор центру Відродження.

Сьогодні у центрі проходить реабілітацію близько 100 дітей і не тільки з Чернігівщини , а й з інших областей України і навіть країн Європи.

"Час Чернігівський" писав про дітей:

Схожі новини

Авто зʼʼїхало в кювет, повипадали корита із мʼясом: на Чернігівщині поранили у живіт засновника мисливського господарства

20 ЛЮТОГО 2024, 22:14

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: викладачка англійської мови про те, як змінились учні за час війни, нові технології та мотивацію

20 ЛЮТОГО 2024, 18:20

Як ремонтують розмиту повінню дорогу в прикордонній громаді

20 ЛЮТОГО 2024, 17:07

Земельні махінації на 2,5 млн грн: у Чернігові чиновнику повідомили про підозру

20 ЛЮТОГО 2024, 15:51

Ніколи не їздила потягом і лише раз пила алкоголь: у Батурині місцева жителька відсвяткувала 106 років

20 ЛЮТОГО 2024, 14:52

Фото

Акторка з Чернігова показала свою квартиру, яку зруйнували росіяни

20 ЛЮТОГО 2024, 13:58

Фото

Борзнянські гирьовики стали кращими в Чернігові

20 ЛЮТОГО 2024, 12:51

ТОП-переглядів