Буданов: «Наступу з білорусі на Північ не буде. А от шахідами обстрілюватимуть і далі»

24 ЖОВТНЯ 2022, 16:46

2159

Буданов: «Наступу з білорусі на Північ не буде. А от шахідами обстрілюватимуть і далі»

Російські військові у білорусі

Поки на північних кордонах з Україною російські та білоруські солдати і далі бряцать зброєю, у вітчизняних  медіа знову повернулася тема «Повторного нападу з півночі».

В той час, як білоруські та російські чиновники говорять про контингент у 10000 людей, очільник ГУР Кирило Буданов зауважує - на півночі і справді зосереджені кілька тисяч солдатів спільного білорусько-російського угруповання. Однак, в реальності, каже він, цифри щонайменше утричі менші. Окрім того, ці сили не мають важкого озброєння, необхідного для формування ударного наступу.

В інтерв‘ю виданню «Українська правда» генерал заперечив можливість білоруських сил наступати з Волині чи на північних кордонах.

– Чи є потенційна загроза з боку білорусі? Потенційно є. Це ж теж ні для кого не секрет. Росіяни зараз перекидають туди певну кількість підрозділів. Але те, що вони заявляють, і те, що вони перекидають по факту – це абсолютно різні речі.

Наразі немає жодних ознак щодо створення будь-якого формату ударних угруповань. Станом на зараз росіяни завезли туди біля 3200 осіб.

Кирило Буданов

Ці сили без важкої техніки, говорить Буданов. Навпаки, білорусь всю свою техніку з баз довгострокового зберігання відправляє в росію. Частково ці дані підтверджує неофіційна спільнота білоруських залізничників, яка інформує про передачу з консервації нової партії техніки.

16 жовтня 2022 вже шоста група завантажених вагонів-платформ з розконсервованою військовою технікою зс рб у кількості 24 одиниць вирушила зі станції Уреччя (Могилівське відділення БелЖД) на станцію Успенська (Північно-Кавказька залізнична станція) і далі до напрямку Донецька.

У міському селищі Уріччя знаходиться 969 база резерву танків.

Маршрут проходження на станцію Успенська: Уріччя (БЧ) - Осиповичі-1 (БЧ) - Могилів-1 (БЧ) - Орша-Центральна (БЧ) - Осинівка (БЧ) - Червоне (РЖД) - Валутине (РЖД) - Брянськ-Льговський (РЗ) - Льгов-Київський (РЗ) - Відріжка (РЗ) - Новочеркаськ (РЗ) - Успенська (РЗ).

Протяжність маршруту – 2001 км.

«Тобто фізично чим вони з нами будуть зараз воювати? Я не розумію. І так само не розуміють вони», - коментує ці дані Буданов.

І додає: чергової спроби наступу на Київ не буде.

Хоча в теорії він не відкидає такої можливості. Щоправда, аби реалізувати ці плани - знову ж таки ворогу потрібен певний час, щонайменше 2 тижні.

Тим часом, аеродром у Зябрівці посилено накопичує арсенал, зокрема, у частині систем залпового вогню. 20 жовтня о 05:30 на перетині трас М5 та М8 рухалася колона зс рб: 2 РСЗВ «Смерч» та 10 вантажівок (Кунг). Цю техніку помітили 19 жовтня біля Бобруйска. Нині ж вона доїхала до кордону.

А ще моніторингова група «Беларускі Гаюн» 21 жовтня повідомила про рух у напрямку Зябрівки 6 одиниць гусеничної техніки зс рб. Але згодом цю техніку повантажили на залізничній станції на ешелон.

Так само вантажили на ешелон різну гусеничну техніку і у близькому до Зябрівки Єльську

Поблизу села Вишеньки (Єльський район) також помітили колону з 34 одиниць с рб: БМП, Т-72 та МТ-ЛБ.

Щодо майбутніх прогнозів, то Буданов вважає, що найближчим часом рф продовжуватиме тактику обстрілу цивільних об‘єктів за допомогою іранських дронів. Інші резерви ракет росія майже вичерпала. По "Іскандерах" –  близько 13% залишилося, по ракетах типу "Калібр-ПЛ", "Калібр-НК" – це десь 43%, по ракетах Х-101 та Х-555 теж десь 45%. Просідати нижче 30% взагалі дуже небезпечно, тому що це вже йде недоторканий запас, наводить дані Буданов.

«Станом на 22 жовтня вони застосували близько 330 "шахедів". З них, наскільки я пам'ятаю, 222 було збито. Інші, в тій чи іншій мірі, дійшли до своїх цілей – не завжди до своїх, інколи десь поряд, але 30% дронів доходять до цілей. Одноразова поставка партії – це біля 300 одиниць», - каже розвідник.

Нині росіяни використовують другу партію. Є окремі запуски дронів з білорусі. Місцеві видання поки не можуть ані підтвердити, ані спростувати ці дані.

«Вони замовили біля 1700 всіх типів дронів, наразі друга партія пішла. Ви ж маєте зрозуміти, вони замовили 1700 штук, але їх ще треба виготовити.

Тому тут теж є певні проблеми. Але, як бачите, ППО в принципі справляється, 70% збиті», - резюмує Буданов.

Окрім того, наші розвідники продовжують відстежувати ситуацію з Медведчуком. Нині він у Москві, де його допитує ФСБ, зокрема, на предмет тринькання російських фінансів.

"Час Чернігівський" повідомляв про те, що у білорусі масово почали розсилати повістки.

Схожі новини

Як вибрати дитячу коляску: все, що потрібно знати батькам

25 ЧЕРВНЯ 2024, 17:42

У військо пішли 46 в'язнів Менської виправної колонії

25 ЧЕРВНЯ 2024, 17:13

У ТЦК в Чернігівській області змінились контактні телефони

25 ЧЕРВНЯ 2024, 16:25

Фото

У громаді на Чернігівщині жителів прикордоння заселяють у модульні будиночки

25 ЧЕРВНЯ 2024, 16:17

Фото

У Чернігові інноватори виготовляють накладки на протези і переробляють пластик

25 ЧЕРВНЯ 2024, 15:18

Цивілізована вбиральня запрацювала у прикордонній громаді. Містяни відгукуються по-різному

25 ЧЕРВНЯ 2024, 14:12

Ексчиновниця Чернігівської ОДА планує стати професійним кармологом

25 ЧЕРВНЯ 2024, 12:38

ТОП-переглядів