Більше часу в чергах та відсутність Інтернету: що кажуть чернігівці, які перетинають кордон

29 ЛИПНЯ 2023, 15:41

939

Більше часу в чергах та відсутність Інтернету: що кажуть чернігівці, які перетинають кордон

Фото із відкритих джерел

ГО «Асоціація регіональних ЗМІ» в рамках реалізації проекту: «Моніторинг змін експортно-імпортної сфери Чернігівської області» проводить регулярні дослідження задоволеності умовами у пунктах пропуску і якості надання державних послуг серед громадян України, які перетинали державний кордон. До Вашої уваги результати опитування за червень 2023 року.


Середня тривалість перетину державного кордону в червні, у порівнянні з квітнем, не змінилася і становила трохи близько 3,5 год. Разом з тим, більше ніж на 30 хв. зріс час очікування у черзі перед пунктами пропуску іноземних держав. Натомість, період оформлення документів з боку України зменшився вдвічі – до 45 хв. Швидкість проходження контролю з боку іноземних держав і очікування перед українськими пунктами пропуску суттєво не змінилися.

Подібні тенденції відбулися і з максимальними витратами часу на перетин кордону. В окремих випадках громадянам доводилося знаходитися у чергах перед пунктом пропуску іноземної держави близько 6 годин. Слід зазначити, що суттєве скорочення максимального показника проходження українських пунктів пропуску пов’язано зі зменшенням кількості респондентів, які перетинали кордон з одночасним оформленням придбаних транспортних засобів.

Деяких змін також зазнали процедури перевірки на кордоні. Так, з боку іноземних держав громадянам найчастіше треба було вийти з транспортного засобу, пройти рамку перевірки на безпеку, а вже потім оформити всі документи у вікні паспортного контролю. Також, подекуди перевірки проходили з використанням службових собак. Хоча, були поодинокі випадки, коли вся процедура обмежувалася лише візуальним оглядом автомобіля.

Перевірка в українських пунктах пропуску найчастіше відбувалася наступним чином: треба було вийти з транспортного засобу, пред’явити паспорт представнику прикордонної служби і підійти до віконця паспортного контролю. Як і у квітні, ніхто з респондентів не вказав про необхідність проходження рамки перевірки безпеки, огляду зі службовими собаками і особистого догляду.

В цілому, рівень задоволення організацією процедур і сервісів при перетині кордону впродовж червня як для України, так і для іноземних держав практично не змінився і залишився на доволі високому рівні.

Також варто відмітити, що у червні оцінка якості обслуговування представниками Держприкордон служби зросла на 0,5 пункти, а Держмитслужби – 0,3 пункти, що, на нашу думку, викликано змінами в структурі респондентів. Так, кількість осіб, які завозили товари, що підлягають митному оформленню у червні, була значно меншою.

Щодо санітарії, то у червні ситуація погіршилася. Середній показник рівня задоволеності санітарними умовами зменшився з 2,9 до 2,3. Причому, жоден респондент не зазначив, що він повністю задоволений існуючими умовами. Зазвичай громадяни вказували на бруд у туалетних кімнатах і відсутність паперу.

Також, не дивлячись на створення додаткових точок доступу до Інтернету в окремих пунктах пропуску, позитивних змін в оцінках респондентів, не відбулося. В даному контексті варто зазначити, що за останні два місяці змін у якості мобільного зв’язку дійсно не відбулося, а що стосується зон Free Wi-Fi, то можливо, переважна більшість опитаних просто не знають про їх наявність.

Шановні підприємці і читачі, в рамках проекту створена анонімна «Скринька довіри». Якщо, під час здійснення експортно-імпортних операцій, стосовно вашого підприємства, або при перетині державного кордону, як громадянина України, до вас, на вашу думку, були застосовані протиправні дії з боку посадових осіб державних органів, просимо повідомити про ці факти за посиланням.

* * *

Детальніше про проект ви можете дізнатися у спеціальній рубриці «Часу Чернігівського» за посиланням.

* * *

Ця публікація була підготовлена в рамках проєкту Підтримка «Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО "Асоціація регіональних ЗМІ" і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій

Схожі новини

Графік відключень на 27 липня та чому виникли додаткові проблеми на Чернігівщині

27 ЛИПНЯ 2024, 06:15

Пряма мова

Пряма мова: еколог з Чернігівщини розповів про зміни клімату

26 ЛИПНЯ 2024, 20:19

Вiдео

Седнівська очільниця незаконно виділяє собі кошти?

26 ЛИПНЯ 2024, 18:06

Ракета до села не долетіла, впала в кукурудзяне поле на Чернігівщині

26 ЛИПНЯ 2024, 17:10

Фото

У Ніжині сталася масштабна пожежа - горіли вольєри, якими опікуються місцеві зооволонтери

26 ЛИПНЯ 2024, 16:23

Фото

На Чернігівщині вручили відзнаки медикам та оголосили результати обласної премії

26 ЛИПНЯ 2024, 15:13

Фото

Бракує електриків, слюсарів, водіїв та швачок. Де цьому навчають на Чернігівщині і як вступити?

26 ЛИПНЯ 2024, 14:16

ТОП-переглядів