Білоруські силовики та українські дипломати прокоментували затримання чернігівця Андрія Шмая

21 ЛЮТОГО 2023, 20:02

1769

Білоруські силовики та українські дипломати прокоментували затримання чернігівця Андрія Шмая

Андрій Шмай

Як відомо, минулого тижня багато шуму наробила історія із затриманням 35-річного чернігівця, який працював у Вітебську в облвиконкомі. Його рідні вже місяць не знають, що з ним. Жодних даних від білоруських силових відомств вони отримати не можуть. «Час Чернігівський» теж писав про це.

Білоруське новинне видання «Зеркало» спробувало отримати коментар від місцевих слідчого комітету та КДБ.

Протягом минулого місяця МВС та КДБ публічно не коментували затримання, які за описом збігалися б із затриманням Андрія Шмая. Журналісти видання звернулися до слідчого комітету білорусі. Один із офіційних представників відмовився відповідати на запитання щодо затримання українця, мотивуючи це тим, що раз медіа опозиційне, відтак, вони його не «бачать»:

- Жодної інформації надати вам не можу, оскільки такого засобу масової інформації на території білорусі немає. Вибачте, на жаль, нічим не можу вам допомогти, - відповів співробітник телефоном і кинув слухавку.

У посольстві України у Мінську журналістам «Зеркала» відповіли так:

– Стандартна ситуація. Затримав КДБ із метою депортації. Це офіційне повідомлення білоруської сторони. Іншої інформації не дають, як завжди… Адвокату також не дають додаткову інформацію. Контактуємо з мамою Андрія.

Медіа також намагалося отримати оперативний коментар у прес-службі КДБ білорусі. Знову глухо. На офіційних телеграм-каналах відомства з цього приводу теж немає інформації.

«Коли (і якщо) ми отримаємо їх, обов'язково опублікуємо», - пишуть автори.

Матір Андрія пані Ірина живе у Чернігові. Коли син зник, вона забила на сполох і почала стукати в різні кабінети. Телефонувала і до посольства України в Мінську, але нічого конкретного дізнатися не змогла.

- Насамперед усі питають, чому він не виїхав з білорусі, коли почалася війна. Кажу: ну в нього сім'я, як він може виїхати? Моя небога посилала листи до Женеви та Брюсселя, кудись там в ООН, з нею того тижня зв'язувалися, - розповідає Ірина, але конкретних назв міжнародних організацій, куди зверталася родичка, вона не знає. - У посольстві мені кажуть: «Ми над вашою справою працюємо, але поки що жодної відповіді про затримання вашого сина немає». Зверталася до МЗС України, до народних депутатів: «Треба чекати, доки білорусь відповість». Але мені сказали, що затримали такі служби, які можуть не відповідати. І що з росією простіше домовлятися, ніж із білоруссю.

"Час Чернігівський" писав про репресії білоруського диктатора щодо власного народу:

Схожі новини

Авто зʼʼїхало в кювет, повипадали корита із мʼясом: на Чернігівщині поранили у живіт засновника мисливського господарства

20 ЛЮТОГО 2024, 22:14

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: викладачка англійської мови про те, як змінились учні за час війни, нові технології та мотивацію

20 ЛЮТОГО 2024, 18:20

Як ремонтують розмиту повінню дорогу в прикордонній громаді

20 ЛЮТОГО 2024, 17:07

Земельні махінації на 2,5 млн грн: у Чернігові чиновнику повідомили про підозру

20 ЛЮТОГО 2024, 15:51

Ніколи не їздила потягом і лише раз пила алкоголь: у Батурині місцева жителька відсвяткувала 106 років

20 ЛЮТОГО 2024, 14:52

Фото

Акторка з Чернігова показала свою квартиру, яку зруйнували росіяни

20 ЛЮТОГО 2024, 13:58

Фото

Борзнянські гирьовики стали кращими в Чернігові

20 ЛЮТОГО 2024, 12:51

ТОП-переглядів