Гомельський обласний суд у закритому режимі 20 січня ухвалив вирок жителю села Зябрівка Гомельського району Євгену Глушкову, звинуваченому у зраді державі (ч. 1 ст. 356) та сприянню екстремістській діяльності (ч. 1 ст. 361-4). Справу розглядав суддя Олег Хорошко.
«Час Чернігівський» писав про цю історію раніше.
За інформацією деяких ЗМІ, у ніч із 10 на 11 серпня на аеродромі в Зябрівці трапився інцидент — після нього почалися перевірки місцевих. У Євгена у телефоні знайшли контакти різних українців та старий знімок аеродрому, який він робив із дрону. Цього було достатньо, щоби затримати хлопця, пише білоруський опозиційний ресурс «Баста».
32-річного Євгена Глушкова затримали в серпні минулого року, з тих пір житель Гомельського району перебуває в СІЗО-3 Гомеля.
Останнім часом молодий ветеринар та колишній учасник київського рок-гурту проживав у селі Зябрівка Гомельського району у чернігівському прикордонному. Саме біля нього знаходиться військовий аеродром, на якому з початку війни дислокувалися російські солдати. Звідти були зафіксовані запуски ракет над територією України. Звідти вилетіли військові літаки.
Євген закінчив ветеринарну академію у Вітебську, служив у білоруській армії – у Службі особливого призначення (АСАМ), спецназі прикордонних військ. Це одна з найбільш приватних частин білоруської армії.
За інформацією деяких ЗМІ, в ніч з 10 на 11 серпня на аеродромі в Зябрівці стався інцидент, про який поширили ЗМІ, почалися перевірки на місцях. У телефоні Євгена знайшли старий знімок аеродрому, який він зробив з дрона. А також знайшли контакти різних українців. Цього було достатньо, щоб його затримати.
Згідно з матеріалами справи, обвинувачений на території Гомельського і Речицького районів умисно сприяв іноземній державі в здійсненні діяльності, спрямованої на заподіяння шкоди національній безпеці республіки білорусь.
Зокрема, у матеріалах йдеться про те, що начебто Глушков «збирав, фіксував та аналізував інформацію розвідувального характеру про об’єкти військової інфраструктури та техніки, в тому числі білоруські військові об’єкти. Потім за допомогою месенджера Telegram передавав отриману інформацію чат-боту, підконтрольному іноземній організації».
Суд визнав Євгена Глушкова винним у наданні допомоги іноземній державі, іноземній організації та їх представникам у здійсненні діяльності, спрямованої на заподіяння шкоди національній безпеці республіки білорусь йому призначено покарання у виді позбавлення волі строком на 8 років. Його також визнали винним в сприянні екстремістській діяльності, за цією статтею йому призначено покарання у виді позбавлення волі на 2 роки.
Остаточний вирок колишньому жителю України – 9 років позбавлення волі з відбуванням покарання у виправній колонії посиленого режиму, пише ресурс «Весна».
"Час Чернігівський" писав про диктатуру у білорусі:
- У білорусі затримали гомельського підприємця. За допомогу і підтримку Чернігівщини
- Іранські безпілотники доукомплектовують неподалік від Чернігівщини - на радіозаводі в Гомелі
- Священика з Зябрівки, який відмовився освячувати російські танки, архієпископ Гомельський Стефан звільнив і змусив покинути білорусь