Безплатне соціальне таксі-автобус в громаді виконує 8 маршрутів: як це працює

26 СІЧНЯ 2025, 16:45

2233

Безплатне соціальне таксі-автобус у Бобровицький громаді

Безплатне соціальне таксі-автобус у Бобровицький громаді

Соціальне таксі-автобус курсує в Бобровицькій громаді з 1 вересня минулого року. Возить людей із сіл і самої Бобровиці. Проїзд безплатний. За пальне платить громада. Автобус дали німці.

— Дала німецька компанія GIZ (ГІЗ), — пояснює  Михайло ДЄДОК, директор  Центру надання соціальних послуг Бобровицької міської ради. — Ми довго з ними працювали. Рік чекали транспорт.

Автобус MAN (МАН) переобладнаний для наших потреб уже в Україні. 14 сидячих місць і місця для двох інвалідних візків. Є своєрідний ліфт. Майданчик, на який стає візочок. Якщо треба, водій допомагає. «Ліфт» підіймається. Візок заїжджає  в автобус. Кріпиться до долівки.

Зі слів Михайла Дєдка, автобус уже проїхав 10 тисяч кілометрів по громаді.

Користуються і люди похилого віку, й інші пільгові категорії.

— Розробили вісім маршрутів, — каже Михайло Дєдок. — Наприклад, один напрямок — Піски, Стара Басань, Ярославка.  Другий напрямок — Марківці. В яке село — двічі на місяць. В яке — раз на місяць. Один  день — для Бобровиці. Когось  у лікарню, когось у ЦНАП, когось у собез  чи пенсійний.

— Графік гнучкий, — каже Михайло Дєдок. — Бо шишки почали набивати. Якщо автобус поїхав і привіз дві людини... Це непродумано.

Соціальне таксі, зі слів Михайла Дєдка, за місяць використовує 200-250 літрів дизпалива. На  2025 рік міська рада теж виділяє три тонни.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Тамара КРАВЧЕНКО. Фото Бобровицька міська рада

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":

Схожі новини

Пряма мова

Чи легко зараз знайти хорошу роботу в Чернігові? Питаємо у містян

21 ТРАВНЯ 2026, 21:46

Вiдео

Сусіди гасили вогонь і шукали серед руїн господарів: дрон влучив у будинок у Чернігові

21 ТРАВНЯ 2026, 19:14

«Найфартовіший клуб в історії»: спортивний оглядач - про ФК «Чернігів»

21 ТРАВНЯ 2026, 17:09

У Прилуках поховали жертв ракетного удару

21 ТРАВНЯ 2026, 16:01

Припиняє роботу газета, яка виходила друком 16 років

21 ТРАВНЯ 2026, 15:15

Ювелірні вироби чернігівської дизайнерки поповнили музейну скарбницю України

21 ТРАВНЯ 2026, 14:06

Ветеран війни з Чернігівщини зможе отримати житло. Але не в рідній громаді

21 ТРАВНЯ 2026, 12:36

ТОП-переглядів