165 благородних оленів житимуть в лісах на Чернігівщині завдяки МРП «Єгер»

19 ГРУДНЯ 2023, 12:39

951

165 благородних оленів житимуть в лісах на Чернігівщині завдяки МРП «Єгер»

Чернігівщина відтепер матиме найбільшу популяцію благородних оленів. Їх привезли до мисливсько-рибальського підприємства «Єгер» в Івангороді з оленячої ферми на Сумщини.

Власники «Єгеря» раніше вже випустили в дику природу плямистих оленів. Настала черга – благородних. Придбали 165 тварин.  

"Благодний олень більший. Масивніший. На 30% ніж плямистий, сильніший, швидший, більші роги", - пояснює Андрій Рева, засновник МРП «Єгер».

Андрій Рева, засновник МРП "Єгер"

Андрій Рева

Оленів поки триматимуть у великих вол’єрах , аби вони адаптувалися, а вже потім випустять в дику природу. Загалом у «Єгері» є всі притаманні для Чернігівщини види тварин і їх кількість постійно зростає.

"Є зайці, лисиці, еноти, барсуки, кабан, олень плямистий, буде олень багородний. Є лось, який в червоній книзі, є косуля, вовк", - продовжує Андрій Рева.

165 благородних оленів житимуть в лісах на Чернігівщині завдяки МРП «Єгер»

Перед тим, як завозити на Чернігівщину благородних оленів, власники «Єгеря» добре все  продумали. Обирали тільки з найкращою генетикою.  

"Ці люди в цьому зацікавлені і це розвивають. Якщо не було б таких людей, то не було б цих тварин. Через 5-6 років їх буде 500, і будуть наші діти їх бачити в дикій природі. Тут новозеландстка лінія, румунська, литовська і змішана, але переважає новозеландська кров. У них роги великі красиві, корона масивна", - каже Дмитро Русанов, керівник оленячого ранчо.

Дмитро Русанов, керівник оленячого ранчо

Дмитро Русанов

Мисливські господарства нині переживають не кращі часи, бо під час війни полювання заборонено. Проте на прикладі «Єгеря» навіть намагаються розвиватися і збільшують популяцію диких тварин.

"Виживаємо за рахунок особистих внесків. Є сільське господарство, є корма - це левова частка. Забезпечуємо за рахунок кукурудзи, с/г відходів, підгодівля. Єгері отримують зарплату, купуємо паливо, робимо ремонти, будуємо майданчики, охорона - все на нас", - розповів засновник МРП «Єгер»

165 благородних оленів житимуть в лісах на Чернігівщині завдяки МРП «Єгер»

"Мисливські господарства в умовах України збиткове до війни, а зараз коли нема полювання тричі збиткове. Тримається на ентузіастах. Які працюють довго. Це перша ластівка, яка дасть поштовх для розведення оленів і розвитку оленярства", - каже Сергій Аніщенко, начальник північого міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства.

Сергій Аніщенко, начальник північого міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства

Сергій Аніщенко

У лісах Чернігівщині олені почуватимуть себе як вдома, адже Полісся – це їх природний ареал поширення. У попередні десятиріччя кільксть оленів зменшилася.  Однак ситуація змінюється накраще завдяки таким господарствам, як «Єгер».

165 благородних оленів житимуть в лісах на Чернігівщині завдяки МРП «Єгер»

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Пряма мова

Виконавець із Чернігова розповів про реп-музику і нові сенси

20 КВІТНЯ 2024, 20:03

На Чернігівщині підірвалось авто: на міну наїхало заднє колесо позашляховика

20 КВІТНЯ 2024, 18:00

Фото

На Чернігівщині росіяни із "градів" обстріляли житлову забудову

20 КВІТНЯ 2024, 17:04

Вiдео

Як зберігають військову історію у Чернігові?

20 КВІТНЯ 2024, 16:52

Фото

"Вона так пишалась бути поліцейською": на Чернігівщині поховали дівчину, яка загинула від ракетного удару

20 КВІТНЯ 2024, 15:19

Керівник "УКРПОШТИ" подивився як працюють пересувні  поштові відділення на Чернігівщині

20 КВІТНЯ 2024, 13:42

Трагедія на копанці на Чернігівщині, де втопилась дитина: що кажуть односельці

20 КВІТНЯ 2024, 12:32

ТОП-переглядів