Бандери замість Матросова: у Бахмачі хочуть переназвати майже 40 вулиць

27 БЕРЕЗНЯ 2023, 18:05

1769

У Бахмачі замахнулися на доволі титанічну справу - перейменувати майже 4 десятки вулиць із радянською та російською топонімікою. Серед запропонованих назв на заміну є доволі гучні, наприклад, вулицю Матросова планують назвати Степана Бандери.

Оголошений старт громадського обговорення вже викликав гарячі дебати серед місцевих жителів у соцмережах.

У міській раді лаконічно зазначають: усі пропозиції готові розглянути і приймати до 17-і години 20 квітня.

Пропозиції можна надавати у письмовому вигляді та на електронну пошту.

Організатор громадського обговорення – комісія з найменування та перейменування топонімічних об’єктів, розташованих на території Бахмацької міської територіальної громади.

Також муніципалітет уточнює: анонімні та необґрунтовані пропозиції та зауваження не реєструються і не розглядаються.

У разі отримання декількох (обґрунтованих) пропозицій щодо назви тієї чи іншої вулиці (провулка) буде проведено додаткове громадське обговорення (про що буде повідомлено).

Усі результати розмістять на офіційному веб-сайті Бахмацької міської ради та сторінці у фейсбуці у термін, передбачений законодавством.

Тим часом гарячі дебати у соцмережах тільки розпалюються. Відомий чернігівський захисник Юрій Здор, який після травми на фронті проходить лікування в одному зі шпиталів, зауважує: вулицю у Бахмачі, де він прожив чималу частину життя - перейменовують на Степана Бандери. Однак замість приводу для гордощів - отримав порцію для хвилювань.

- Покі я валяюсь в госпіталі, в мене є час пошаритись по інету. І ось я надибав інформацію про визначну подію, що станеться в моєму рідному місті Бахмач - перейменування вулиць з совкових назв на нормальні. Знайшов і свою вулицю на якій я прожив вісімнадцять років і на якій досі живуть мої батьки. Я в захваті телефоную матері, кажу як круто, ви будете жити на вулиці з ім'ям Степана Бандери! Але мене спіткає жорстке розчарування, бо не всі жителі вулиці підтримують це (зі слів моєї мами). Щось їм не до вподоби. Що саме - дідько їх знає. Так от, я звертаюся до жителів вулиці матросова міста Бахмач. Підтримайте будь ласка перейменування на ім. С.Бандери і я, і наступні покоління будуть вам безмежно вдячні.

А ось інших бахмачан хвилюють зовсім інші назви.

Олена Володимирівна:

- Першотравнева якраз зрозуміло, а ось Спасівська чим не вгодила?

Варвара Клімова:

- А що не так з Першотравневою? 1 травня - це міжнародний день праці, який святкується у 143 країнах. До речі, заснований він у США, в Чикаго, у 1886 році. То що з цією назвою не так?

Катерина Сліпичко:

- Герой України Волошин Олег жив по вулиці Спасівський, в зв'язку з цим і перейменування.

Сергій Швачко:

- З Героїв Перекопу - перейменували на Спасівську. Нормальна назва, навіщо знову перейменовувати?

Наталія Герман:

- Сергій Швачко, напевно, забули, що вже раз перейменували. А що жителям потім знову з документами бігати - то дурниця.

Юлія Комашинська:

- Підтримую перейменування. Вшануємо пам'ять видатних українців, а також героїв, що загинули під час російсько-української війни. Замість  запропонованої нової назви «Ринкової» - я б назвала вулицю « Володимир Великий» або «княжна Ольга» більше історичних постатей.

Сергій Лисак:

- Краще б  асфальт поклали, чи ями позалатували, чи з освітленням порядок навели. Дак ні, ще треба до людей в карман залізти: за заміну вулиці в паспорті років 10 назад було 20 грн. А скільки це коштуватиме місту? Сумно, на це кошти знайдуть, а на ями і освітлення переб'єтесь і так.

Юлія Олексіївна:

- Сергій Лисак, скажу так, ще до війни, нашу вулицю було перейменовано в честь героя, який загинув в АТО, то нам по вулиці встановили нове освітлення, замість ямкового ремонту був положений новий асфальт! Тому я думаю, всі вулиці які перейменують в честь наших хлопців - також будуть відновлювати!

Не обійшлося і без перегинів. Родичі одного з героїв, на честь якого перейменовують одну з вулиць - погоджуються з фактом перейменування. Тільки от переназивати треба ту вулицю, де він проживав. А не запропоновану чиновниками. 

Катя Лапа:

- Міська рада Бахмача, хочу звернутися до вас з питання. Чому перейменовують провулок Зоряний на провулок Ігоря Кондратьєва? А не вулицю? Адже наш Герой Кондратьєв Ігор, який віддав своє життя захищаючи Україну, проживав по вулиці Зоряній! І, як на мене, то вона і повинна бути перейменована.  Звертаюся до вас від імені рідних Ігоря і від себе особисто, як його племінниця. Ми наполегливо просимо перейменувати саме вулицю Зоряну і цим віддати останню шану Герою України!

"Час Чернігівський" писав про перейменування та декомунізацію:

Схожі новини

У Ріпках працюватиме суддею СБУшник з Ірпеня

27 ТРАВНЯ 2024, 17:27

​Роман Насіров виходить із СІЗО: невідомі добродії внесли 55 млн грн застави

27 ТРАВНЯ 2024, 16:21

На Чернігівщині запрацювала соціальна перукарня

27 ТРАВНЯ 2024, 15:21

У прикордонній громаді орудували вандали

27 ТРАВНЯ 2024, 14:09

Вiдео

Громади Чернігівщини допомагатимуть ветеранам

27 ТРАВНЯ 2024, 13:05

Міський голова Мени показав, де нині служить на Донеччині

27 ТРАВНЯ 2024, 12:49

Фото

Військовий оркестр з Чернігова знявся у кліпі Зіброва

27 ТРАВНЯ 2024, 11:35

ТОП-переглядів