Багатодітні родини Чернігівщини у 2024 році зможуть безкоштовно отримати 20 телиць

06 ЛИПНЯ 2024, 10:24

2193

Багатодітні родини Чернігівщини у 2024 році зможуть безкоштовно отримати 20 телиць

Із липня багатодітні родини із сіл, які мають 5 і більше неповнолітніх дітей, зможуть безкоштовно  отримати телиць. Обласна програма підтримки таких родин на селі триває з 2013 року. За цей час більше 240 багатодітних сімей отримали нетелів.

Попри всі складнощі цього року таки виділили гроші з бюджету для 20 родин. Охочі вже можуть подавати заявки для участі в програмі.

В управлінні агропромислового розвитку ОВА кажуть, що телиць купуватимуть у кращих племінних господарствах Чернігівщини. Тобто, за якість переживати не варто.

Крім, підтримки багатодітних родин, є й інша важлива мета – збільшити на селі кількість дійних корів, адже протягом років в області є невтішна тенденція до зменшення поголів’я великої рогатої худоби в домогосподарствах.

"На 2024 рік виділено 910 тисяч. Ці кошти розподілені по 180 тисяч на кожен район. Це субвенція районам. РВА займаються приняттям документів. У 24 році закуплять і передадть багатодітним сім’ям 20 нетелів. РВА у липні оголошують про початок прийому доукументів. А родини повинні подати документи. Перше – це заява. Потім копія паспорту батьків, коди, свідоцтво про народження дітей. Ці нетелі закупляємо у племінних господарствах, які за останні роки маюли продуктивність 7 тисяч корів, щоб надати високогенетичних нетелів, аби давали багато молока", - каже Олег Крапивний, директор департаменту агропромислового розвитку Чернігівіської ОВА.

Олег Крапивний, директор департаменту агропромислового розвитку Чернігівіської ОВА.

Олег Крапивний

Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Вiдео

Ковдри, дрова і будинок з пічкою: як чернігівці готуються до зими і що каже влада про тепло

14 ЖОВТНЯ 2025, 20:11

Аптечка вдома: що треба мати під рукою щоб допомогти собі та іншим після "прильоту"

14 ЖОВТНЯ 2025, 18:57

Очільник Семенівської громади — про сусідство з ворогом і те, як нині живе північний форпост Чернігівщини

14 ЖОВТНЯ 2025, 17:05

У прикордонній Юнаківці загинув сапер-розмінувальник. Рідні чекали на його повернення 8 місяців

14 ЖОВТНЯ 2025, 16:00

Батьки чернігівських школярів скаржаться на якість "дистанційки": як реагує влада

14 ЖОВТНЯ 2025, 14:57

Шукали більше року: у Чернігові попрощаються з 26-річним прикордонником Скубі-Ду

14 ЖОВТНЯ 2025, 13:49

Чернігівські ресторатори подали до суду через "двійника" свого бренду: що відомо у справі "Галі Балуваної"

14 ЖОВТНЯ 2025, 12:28

ТОП-переглядів