Атрошенка відсторонили від посади. Коментар юриста та що думають чернігівці

Гру 22, 10:32

10799

Суд позбавив міського голову Чернігова Владислава Атрошенка права обіймати посаду протягом року. Його визнали винним у порушенні вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Суть справи проста: у липні Атрошенко дав розпорядження своєму водієві вивезти автівку дружини Tesla за кордон. До того ж, НАЗК вбачає порушення в тому, що дружина міського голови виїхала за кордон на Тойоті, яка перебувала на праві використання Чернігівської міськради. Сам Владислав Атрошенко вини не визнає і записав звернення до Президента України.

"Я залишаюся, я нікуди не йду. Я обовязково подаватиму апеляцію", - сказав міський голова Владислав Атрошенко.

Щоправда, не до кінця зрозуміло, як Президент має вплинути на судову гілку влади, до якої він за законом не має стосунку. Ми вирішили запитати містян: чи потрібно міському голові захищатись у суді, чи містяни мають виходити на акції протесту, захищаючи свого мера. Ось що відповідають чернігівці.

- И то и другое, мне кажется

- Я вважаю, що треба в суді. Це потребує терпіння, часу, але можна відстояти.

- Мера вибирали люди і люди мають вирішувати, наскільки він у цьому запитанні винуватий.

- В країні война і ще на мітинги виходить... Мені здається, зараз не той час.

Також ми запитали про цю ситуацію відомого в Чернігові бізнесмена, власника комплексу "Ремзавод", а зараз - військовослужбовця ЗСУ Сергія Кнуренка.

"По-перше, я мрію про те, щоб у нас був закон про люстрацію. Тоді не треба було б розглядати питання присутності подібних осіб у владі України. Ті, хто голосував 16 січня, хто були у "Партії регіонів"... Люди, які не мали б права ні морального, ні тепер вже юридичного брати участь в управлінні нашою державою. Вони б не мали бути ні в місцевому самоврядуванні, ні в державном управлінні і тоді б все стало на свої місця", - каже Сергій Кнуренко, бізнесмен, військовослужбовець ЗСУ.

Пан Сергій каже: щоб припинити постійні конфлікти між міською та центральною владою Чернігову потрібна військово-цивільна адміністрація.

"Зараз на часу саме військова адміністрація. Саме вона припинить ті колихання, звернення до людей, до силовиків.... У нашого мера дуже багато грошей, які він з бюджету нашого і почерпнув, скажімо так. Всі фірми заробляли на бюджеті лише ті, які контрольовані мером. Я уявляю, скільки грошей він собі в кишеню поклав і тепер цими грошима він може організовувати будь-як мітинги, звернення, статті у тому числі в закордонній пресі. І це все впливає на свідомість людей, це обманює наших людей", - коментує Сергій Кнуренко.

З юридичної ж точки зору ситуація для України унікальна, каже юрист Олександр Гашпар. Але відсторонити міського голову від посади - можна, не дивлячись на те, що він обраний містянами.

"Згідно закону міський голова є посадовою особою місцевого самоврядування. Будь-яка посадова особа, згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення може бути відсторонення за вчинення правопорушення, повязаного з корупцією. Це норма закону. Не важливо, обрана посада вчи виборна, чи призначена. Будь яка посадова особа може бути відсторонена", - каже юрист та відомий громадський активіст Олександр Гашпар.

А на запитання, чому чернігівського міського голову відсторонює від посади суд у Львівській області, Олександр Гашпар відповідає так.

"Тому що згідно з положенням Кодексу про адміністративні правопорушення протокол надсилається за місцем вчинення правопорушення. А оскільки місцем вчинення був кордон України та Польщі, відповідно, юрисдикція цього спору поширювалась на Яворівській суд, він і розглядав, згідно з положеннями Кодексу", - каже Олександр Гашпар.

Наразі Владислав Атрошенко подаватиме апеляцію і до її розгляду залишається міським головою. У випадку ж його відсторонення, тимчасово виконувати обов`язки міського голови буде секретар міської ради.

"Час Чернігівський" розповідав про корупцію у Чернігові:

* * *

Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю "Час Чернігівський" та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу

Схожі новини

Михайло Харченко палив зілля і сам обгорів

Вер 21, 18:43

«Галс Агро» розповіла, чому вирішила попри війну запустити перший біометановий завод на Чернігівщині

Вер 21, 17:27

На День міста снайперська гвинтівка "Чернігів" вже працює на фронті

Вер 21, 15:07

Голова АРМА Олена Дума про облгази Фірташа: «Ми фіксуємо відсутність доходів до бюджету»

Вер 21, 14:31

Микола Супрун із Куликівщини віддав на ЗСУ власне авто

Вер 21, 13:26

Вiдео

Двох дітей в один день збили у Чернігові на пішохідних переходах: оприлюднено відео

Вер 21, 12:52

Буффон завершив кар'єру у 45 років. Остаточно

Вер 21, 12:09

ТОП-переглядів