Арештовані 26 облгазів Фірташа під управлінням АРМА не принесли у бюджет ані копійки

20 СЕРПНЯ 2023, 11:26

1418

Такі дані оприлюднив проєкт Trap Agressor аналітичного центру StateWatch з посиланням на відповідь Агентства з розшуку і менеджменту активів (АРМА) на запит Тимчасової слідчої комісії ВРУ з питань наповнення бюджету.


За період з 5 липня 2022 по серпень цього року сума надходжень до держбюджету від управління 26 регіональними операторами газорозподільних систем склала 0,00 гривень за весь період.

“За весь період досягнутими результатами Управителя від управління є:

  1. сума отриманого доходу – 0,00 грн;
  2. сума здійснених необхідних витрат – 0,00 грн;
  3. сума надходжень до Державного бюджету України – 0,00 грн.”, - йдеться в листі АРМА до депутатів.

Управителем арештованими корпоративними правами 26 регіональних операторів газорозподільних систем, які повʼязують з Дмитром Фірташем, торік визначене Державне акціонерне товариство (АТ) “Чорноморнафтогаз” окремим розпорядженням Кабміну. 

На початку липня 2022 АРМА уклало договір управління активами з АТ “Чорноморнафтогаз”, відповідно до якого останньому було передано основні корпоративні права по 26 облгазах («Чернігівгаз» теж), а 3 квітня 2023 — корпоративні права міноритарних власників та повторно арештовані корпоративні права АТ “Тернопільгаз”, АТ “Коростишівгаз”, АТ “Кіровоградгаз”, АТ “Хмельницькгаз”, АТ “Мелітопольгаз”.

Зокрема, на сайті НАК «Нафтогаз» уточнюють, що  «… у липні 2022 Група уклала угоду з Агентством із розшуку та менеджменту активів (АРМА) про управління 26 підприємствами терміном на 5 років. Усі підприємства є регіональними газопостачальними підприємствами. Акти передачі корпоративних прав були підписані сторонами договорів 5 липня 2022 року. Станом на дату підписання скороченої консолідованої проміжної фінансової звітності, не перевіреної аудитом, Група не здійснює контроль щодо регіональних газопостачальних підприємств…»

В АРМА уточнили, що відповідно до умов договору управління, розмір доходів визначається з нарахованих та сплачених на користь управителя платежів дивідендів за активами (15% з отриманих дивідендів, за вирахуванням сум відповідних податків і зборів на рахунок управителя, залишок – на рахунок казначейства).

На додачу, в АРМА зазначили, що загальних зборів акціонерів щодо виплати дивідендів станом на початок серпня не проводилось.

Аналітики Trap Aggressor наголошують, що відсутність публічного доступу до реєстру арештованих активів АРМА фактично унеможливлює будь-який незалежний контроль над результатами управління. Тому наразі не має змоги достеменно визначити ефективність Агентства. 

У травні 2022 в Державному бюро розслідувань (ДБР) повідомили, що слідчі викрили масштабну схему безоплатної передачі Міністерством енергетики та вугільної промисловості України газорозподільних систем у користування приватним операторам, внаслідок чого державі було завдано збитків на суму 1,488 млрд гривень.

Також у серпні СБУ повідомило про підозру трьом керівникам облгазів Фірташа. Йдеться про голів правлінь “Волиньгазу”, “Чернігівгазу” та “Криворіжгазу”, які, як зазначається, “причетні до розкрадання блакитного палива із газотранспортної системи України”. Згадана мережа облгазів повʼязана з групою компаній Фірташа Group DF, яка заперечує всі звинувачення слідчих.

Проєкт Trap Aggressor аналітичного центру StateWatch займається моніторингом результатів санкцій та конфіскацій активів, що перебувають у власності проксі Кремля.

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Авто зʼʼїхало в кювет, повипадали корита із мʼясом: на Чернігівщині поранили у живіт засновника мисливського господарства

20 ЛЮТОГО 2024, 22:14

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: викладачка англійської мови про те, як змінились учні за час війни, нові технології та мотивацію

20 ЛЮТОГО 2024, 18:20

Як ремонтують розмиту повінню дорогу в прикордонній громаді

20 ЛЮТОГО 2024, 17:07

Земельні махінації на 2,5 млн грн: у Чернігові чиновнику повідомили про підозру

20 ЛЮТОГО 2024, 15:51

Ніколи не їздила потягом і лише раз пила алкоголь: у Батурині місцева жителька відсвяткувала 106 років

20 ЛЮТОГО 2024, 14:52

Фото

Акторка з Чернігова показала свою квартиру, яку зруйнували росіяни

20 ЛЮТОГО 2024, 13:58

Фото

Борзнянські гирьовики стали кращими в Чернігові

20 ЛЮТОГО 2024, 12:51

ТОП-переглядів