Чернігівець Андрій Лісовий ініціював проєкт "Українці, які творять свою державу" – художній альбом, в якому подружжя київських художників написало 30 портретів жителів села Авдіївка Чернігівського району. Ідея полягала в тому, щоб показати звичайних людей, які й творять Україну, каже пан Андрій.
"Наших політиків, президентів, спортсменів, медиків – пишуть на картинах. А простих людей, які все життя працюють на українській землі, доглядають її, вирощують дітей, доглядають за своїми батьками… вони залишаються поза увагою. І виникла думка намалювати саме людей, які народились на цій землі і живуть на ній", - каже Андрій Лісовий, куратор проекту.
Валерій – сільський вчитель і персонаж одного з портретів. Каже, що спершу жителі Авдіївки з недовірою ставились до художників, але вже невдовзі позували із задоволенням.
"Перші портрети почали гарно виходити. Люди вже бачать – дійсно, професійні художники, картини гарно виходять і люди вже почали малюватися", - згадує Валерій Корявець, житель Авдіївки, - Мій портрет був першим. Якось спочатку наче кажу – не схожий на себе. Підправляли, вийшло схоже. Вражений був тим, що береться кісточка, фарба – раз, якось так незвично… спочатку взагалі незрозуміло, що воно буде, а потім дивлюсь – дійсно схожий на себе.
Нещодавно проєкт презентували в Чернігівському історичному музеї. А тепер – відправлять примірники альбому в близько півсотні посольств країн, які підтримують Україну в її боротьбі за свободу.
"Сьогодні працює наше пересувне відділення поштового зв`язку, на колесах, у нас тут нема стаціонарного відділення. І посилки, які будуть відправлятись у іноземні посольства, які розташовані в Україні і за кордон, виробникам зброї, які підтримують нашу країну, щоб вони знали, що таке український народ", - розповіла Олена Дорошенко, директорка Чернігівської дирекції «УКРПОШТИ».
Проєкт некомерційний, здійснений за підтримки Чернігівської обласної військової адміністрації. Всього альбомів виготовили 417 штук, з них 317 отримали жителі Авдіївки.
"Час Чернігівський" писав про культурні ініціативи:
- Знаменитий проєкт Ukraїner про чернігівське дерев‘яне мереживо, столітні будиночки і чому російські окупанти не чіпали церкву в Седневі
- Із етно-дів у туристичні гіди - ONUKA провела унікальну екскурсію для чернігівських фотографів
- У розпал атаки та блекауту на Масанах облаштовували нову бібліотеку
* * *
Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю "Час Чернігівський" та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу