Під час останнього обміну військовополоненими вдалося повернути додому 22-річного чернігівця, жителя Семенівської громади, військовослужбовця 72-ї бригади - Олександра Макаревича. Він пробув у полоні 108 днів. Про це повідомили волонтери та юристка Олена Добровольська у соцмережах.
Вона зауважила: родина та друзі кілька місяців не знали, що з військовим. На всі запити - єдина відповідь: або полон, або загинув. Останній раз Сашко виходив на зв'язок 23 червня в районі Бахмуту Донецької області.
Син Олени Андрій та Олександр Макаревич - друзі з дитинства. Тож, родина докладала зусиль, аби відшукати хлопця.
«Пошуки тривали 108 діб... Звернення, запити, моніторинги і тільки два варіанти відповідей "ймовірно загиблий або в полоні". Емоційний стан пережитих тих днів не передати словами... Телефонний дзвінок і до болі знайомий голос "Я в Україні. Нас звільнили і ми скоро зустрінемось"... Попереду реабілітація, але Він повернувся, Він живий…», - пише Олена Добровольська.
Друзі дитинства Андрій Добровольський та Олександр Макаревич. Фото з інстаграму Макаревича
У коментарях 12 жовтня у профілі Добровольської відписався і сам Олександр:
«Сьогодні я повернувся з полону. 108 найтяжчих днів мого життя. Хочу подякувати всім, хто надавав інформацію та допомогу в моєму пошуку, особливо Вам, тьотя Лєна. Дякую, за те, що вірили, чекали та шукали!!!».
Олександр Макаревич
Про обмін військовополоненими повідомив 11 жовтня глава Офісу Президента Андрій Єрмак у власному телеграм-каналі.
Серед звільнених - офіцери, сержанти та солдати ЗСУ. Всі вони були у місцях, де тривали жорсткі бойові дії. Багато з цих людей вважалися зниклими безвісти.
«Загиблий ізраїльтянин Дмитро Фіалка останні два роки проживав в Україні, працював дитячим тренером з футболу у клубі «Динамо» (Львів). Він воював за Україну, саме тут він зустрів своє кохання - дівчину, з якою у них народилися діти. На фронт пішов добровольцем.
Сьогодні ми звільнили рядового, який служив разом зі своїм старшим братом. Брат загинув на його очах, а молодший брат в той же день потрапив в полон.
У старшого брата залишилась дружина та дві доньки. Невимовний біль і сум», - написав посадовець.
Звільнені з полону оборонці належать, зокрема, до 72, 24 та 58-ї окремих механізованих бригад, 26-ї окремої артилерійської бригади, 36-ї окремої бригади морської піхоти, 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади, 109-го окремого гірсько-штурмового батальйону.
Наймолодшому зі звільнених воїнів - 22 роки (це якраз Олександр, який служить у лавах ЗСУ з 2019-го), найстаршому - 51 рік.
Усі звільнені нині проходять медичний огляд, будуть відновлюватися, а згодом зможуть побачити своїх рідних.
За роботу Андрій Єрмак подякував Координаційному штабу з питань поводження із військовополоненими.
"Час Чернігівський" писав про повернення з полону дівчини із Бобровицької громади: Вікторія Андруша із Чернігівщини та 5 військовополонених повернулися додому.